Rozhovory
so 7.11.2009 | Michal Luňák

Patrik Moskal: ,,Celý zápas jsme byli jasně lepší”

Z hradecké sestavy vypadl po utkání v Jihlavě střelec sedmi branek Daniel Volráb a v utkání s Havlíčkovým Brodem jej měl nahradit Patrik Moskal. Tento tah se trenérské dvojici Mička – Slabý povedl náramně a hradecký útočník se podílel na výhře 6:1 vítěznou brankou a skvostnou nahrávkou na branku Martina Koudelky. ,,Hrálo se mi s Martinem Koudelkou skvěle, klobouk dolů před ním,“ vysekl Patrik Moskal poklonu centru druhé formace. Vstřelená branka se dočkala i speciálního věnování. ,,Bráchovi se včera narodila dcera Adélka, takže ten gól věnuju jí,“ vzpomněl si hradecký útočník na čerstvě narozenou neteř. První utkání jako strýc zvládl Patrik na výbornou a malá Adélka může být na strýčka skutečně pyšná.

Po takovém zápase asi musí být hokejista hodně spokojený ne?
To rozhodně. Myslím si, že jsme byli celý zápas jasně lepším týmem a hlavně jsme to dokázali potvrdit i střelecky. Jsme za to moc rádi.

Do utkání jste nastoupili s velkým odhodláním a byl vás plný led.
Trenéři nás upozorňovali, že Brod hraje takový nepříjemný a agresivní styl hokeje. Navíc teď porazil Třebíč 7:0, takže určitě něco umí. My jsme se na to dobře připravili a vletěli do toho. To nám pomohlo k tomu, že jsme ten zápas výborně zvládli.

Posunul si se do druhé řady, byl jsi na pohovoru u Martina Koudelky?
No samozřejmě že ano (směje se). Věděl jsem, že nesmím do jeho kanceláře za branku a tak jsem si na to dával pozor a nejezdil tam. Koudy je velice chytrý hráč a strašně rád jsem si s ním zahrál. Je mi však jasné, že až se vrátí Dan Volráb, že tam půjde zpátky.

Nepřemýšlíš o tom, jak Dana Volrába vystrčit od Martina Koudelky?
Kdepak, to vůbec (směje se). Dan do té řady patří. Oni spolu hrají výborně a Dan to potvrzuje i těmi brankami co dává.

Zmiňuješ chytrost Martina Koudelky, ale tu jste si u vstřelených branek vzájemně oplatili.
Koudy si tam u té první branky najel, protože je to chytrý hráč jak jsem říkal (směje se). Já ho tam viděl najíždět a tak jsem mu to tam dal. On do toho chytře vložil hokejku a byla z toho branka. Druhý gól to byla jeho klasika. Koudy umí najít samotného hráče před brankou a pak už to nebyl problém poslat do branky. Klobouk dolů před tímto.

Ve třetí řadě si odehrál také dobré zápasy, ale bez brankového efektu.
Vůbec nám to tam nepadalo. Vždyť jen já jsem jel za poslední dva zápasy třikrát sám na branku a gól jsem nebyl schopný dát. Doufám, že jsem se dnes chytl a že si to přenesu i pak do třetí řady. On i Honza Hruška se dnes dostal do několika šancí, ale nedal to. Snad to příště také prolomí jako já.

Dnešní zápas jste si očividně užívali, k čemuž přispěla i divácká kulisa v ČEZ Stadionu.
Je to tak, užili jsme si to od začátku do konce. Přišlo zase dost diváků a to nám také pomohlo. Je pěkné když přijde více lidí jako dnes, to se pak hraje úplně jinak. Jsme rádi, že jsme jim předvedli pěkný hokej a dali šest branek.

Tato výhra přišla po porážce v Jihlavě jistě k duhu.
My jsme v té Jihlavě neodehráli vůbec špatný zápas. Měli jsme dlouho šňůru bodovaných zápasů a tak to jednou skončit muselo. Oklepali jsme se z toho ale rychle a věřili si, že dneska vyhrajeme a zase nastartujeme nějakou sérii.

Když mluvíš o sérii, to se má dalších devět soupeřů na co těšit.
To teda jo (směje se). Naším cílem je se utrhnout v tabulce a na čtvrtém místě si vypracovat nějaký náskok. Doufám, že to splníme a odskočíme co nejvíce.

Narozdíl od začátku sezóny si hokej nyní užíváte.
Ten začátek byl od nás špatný, to víme všichni. Museli jsme počkat, až se nám trochu rozehrají Roubas a Koudy. Ten nepovedený začátek už je za námi a nikdo si na to nevzpomene. Přejeme si, abychom pokračovali v těch výkonech jako dnes.

Nyní přichází ta fáze, kdy se začíná již hrát hokej. Na to jste se těšili ne?
My jsme technický tým a ten první měsíc ligy je vždy strašný. Každý má hodně sil a spíše se bojuje, než že by se hrálo. Teď už se hraje více hokej a to nám všem vyhovuje.

Co sezóna z tvého osobního pohledu?
Kdybych proměnil alespoň pár šancí co jsem měl, tak by ta spokojenost byla jistě větší. Doufám, že se teď vedle Koudyho chytnu a přenesu si to do zbytku sezóny. Jsem rád za každý získaný bod.

Ve středu čeká tým cesta do Kadaně, kam se již jistě „těšíte“.
Jsem slyšel, že tam ještě zúžili hřiště, to zase bude tragédie (směje se). Čekám od toho tradiční řežbu, ale musíme tam bodovat. Hrajeme teď dobře a věřím, že si domů něco povezeme.