Preview k zápasu
st 19.3.2014 | Jan Vavřina

Druhé čtvrtfinále je tady! Hradec hodlá srovnat stav série

První utkání čtvrtfinálové série mezi Zlínem a Hradcem Králové dopadlo lépe pro domácí, ale už dnes je na programu druhý mač. Východočeši si chtějí ze zimního stadionu Luďka Čajky odvést z prvního dvojzápasu alespoň jedno vítězství, a tak nezbývá, než porazit Ševce dnes! V pořadí druhé utkání startuje dnes v 17:20.

Včerejší střetnutí bylo podle předpokladů velmi vyrovnané. Poměr střel 21:21, po osmi trestných minutách na obou stranách, 17 zlínských hitů a jen o jeden méně na straně Hradce. Velkou bitvu nakonec rozhodlo až prodloužení, ve kterém se trefil zlínský Ondráček.

Hradec své první vystoupení v play-off výsledkově nezvládl, herně na tom však nikterak špatně nebyl a Zlín několikrát zatlačil v jejich obranném pásmu. Hosté ale vstřelili jen jednu branku, která na první bod v sérii nestačila. „Na množství čistých šancí jsme vyhráli. Hlavně v závěru musí z takového tlaku padnout gól. Oni tlak přečkali a pak ho přerušila přestávka mezi třetí třetinou a prodloužením. Oddychli si a to jim prospělo. Chleba se lámal v závěru, kdy jsme z tlaku a ze šancí nedali gól,“ vrací se k prvnímu duelu Peter Frühauf.

Porážka už je zapomenuta, dnes je na pořadu druhé měření sil a Hradec chce srovnat na 1:1. „Jsme stále nažhavení! Včerejšek nás mrzí, dlouho to vypadalo, že to dopadne dobře pro nás. Nakonec je to všechno naopak. Musíme se z toho oklepat. Včerejšek jsme hodili za hlavu, dnes je nový den a nový zápas. Jedno vítězství si odsud chceme odvést a dneska si pro něj jdeme!“ velí jasně hradecký obránce.

Série je ještě dlouhá, budeme bojovat! hlásí Jaroslav Kudrna

Hradečtí si mohou sypat popel na hlavu především kvůli nevyužitým šancím, které se jim nabízely. „Výkon se maže, když se prohraje. Spálili jsme spoustu šancí a to nás pak stálo první bod. Mrzí nás to, ale chceme se revanšovat dneska a urvat to!“ říká člen elitní formace Jaroslav Kudrna.

Východočeši vstřelili jen jednu branku a na tu se těžko vyhrává. „Prošli jsme si to, mluvili o tom. Musíme se zaměřit na ofenzívu a na důraz do brány. Jsme na začátku, série je dlouhá a pořád otevřená,“ říká k útoku jeden z jeho členů. „Jak se prorokovalo, moc gólů nebude padat. Gólmani chytají dobře a bude to otázka náhody, štěstí a toho, kdo za tím půjde víc,“ pokračuje Kudrna.

Na druhou stranu musí družina Petera Draisaitla stále myslet na zadní vrátka. „Nesmíme to moc otevírat, z toho jsme dostali včera branku a jedna chyba tak rozhodla. Hráč skočil mezi naše dva obránce a trefil to tam tak, jak jsme to my v zápase několikrát netrefili,“ připomíná včerejší rozhodující situaci hradecký rodák.

V play-off hrají častokrát velkou roli přesilové hry. Zlín jednu ze čtyř využil, naopak Východočeši se v nich trápili. „Zrovna naše pětka byla v přesilovkách zoufalá a musíme na tom zapracovat. Koukali jsme se na jejich bránění, ale poslední dobou nám to víc zápasů nejde," uvědomuje si střelec patnácti letošních branek.

Máme problémy se zajetím do útočného pásma, vypadl nám Renda Vydarený. Nemáme to úplně sladěné, štve nás to a trošku se v tom topíme. Potřebujeme to zjednodušit a ono to příjde. Musíme dát nějaký gól a začít si věřit,“ hledá recept na lepší zvládnutí přesilových her snajpr hradeckých řad.

Už dnes v 17:20 naskočí oba týmy do druhé bitvy, ze které bude chtít Mountfield vytěžit maximum! „Budeme bojovat každý zápas naplno a budeme se snažit ten následující zápas urvat, ať je to ve Zlíně nebo doma. Důležité bude hrát zejména ze zabezpečené obrany a dodržovat pokyny,“ dodává Jaroslav Kudrna.