Ohlasy k zápasu
út 10.3.2020 | Daniel Krátký

Duel bez diváků? Vůbec nic příjemného, říká Radovan Pavlík

Svůj dvoustý duel v extralize si člen širšího reprezentačního kádru Radovan Pavlík určitě představoval jinak. Na druhou stranu na něj hradecký odchovanec asi s jistotou nezapomene. Protože před prázdnými tribunami jeho Mountfield HK podlehl ve druhém utkání předkola Karlovým Varům 3:5. Jak prožíval tohle neobvyklé střetnutí dvaadvacetiletý forvard?

Ráďo, museli jste odehrát utkání bez fanoušků. Jak jste ho vnímal?
Je to něco jiného, fanoušci nás vždycky ženou dopředu a bohužel, zrovna když jsme je potřebovali za stavu pro Vary, tak tady nebyli a museli jsme se sami motivovat. Asi jsme si všichni vzpomněli na dorost a juniorky, když stadiony byly také prázdné.

Dá se říct, že to byl divný zápas?
Hokej hrajeme pro fanoušky, a když tam nejsou, tak je to takové divné. Zápas se ale musí odehrát na sto dvacet procent a my to bohužel nezvládli. Bez fanoušků je to složitější, atmosféra je úplně někde jinde, když tam jsou. Možná by nás hnali dopředu, když jsme prohrávali 2:3 a vyrovnali. Co vám budu říkat. Není to vůbec nic příjemného.

Jak těžké bylo se připravovat na zápas, který se vlastně vůbec nemusel uskutečnit?
Připravuješ se pořád stejně, jako kdyby ten zápas byl. Když nebude, tak nebude. Ale musíš se připravit na sto padesát procent. Z naší strany ale nebyl vstup do zápasu povedený jako v prvním předkole a bohužel se nám zvítězit nepovedlo.

Dost možná jediné plus bylo to, že jste na ledě mohli vzájemně pomáhat svými hlasivkami, protože jste se slyšeli.
Ano, to bylo asi plus, že jsme se slyšeli a mohli si pomoct, jak ze střídačky, tak na ledě. To s vámi souhlasím. Rovnáme se takhle všichni, je to pomoc a je to dobré. Ale lepší jsou fanoušci než prázdný stadion.

„Každý chce dohrát sezónu, když je rozjetá. Když to jinak nepůjde, tak bohužel budeme muset hrát i bez fanoušků.“

98 Radovan Pavlík (o následujícím průběhu vyřazovacích bojů)

Váš nejvýraznější moment v utkání byl ten, když jste vybojoval trestné střílení. Nevěřil jste si na něj?
Nevěřil jsem si na něj. Měl jsem, myslím, docela dlouhé střídání, takže jsem tam spadnul. Trenér rozhodl, jak rozhodl. A vybral dobře, protože Jerglis (Aleš Jergl) dal gól.

V čem byla Energie lepší oproti prvnímu zápasu?
Nevím, jestli najdu nějaký rozdíl. Věděli jsme, že nám budou jezdit do protiútoků, což ukázali. Dostat gól na 3:4, když je minuta a půl do konce? Bohužel, přeskákalo to nohy asi čtyřem lidem. Pak je těžké za minutu srovnat a vůbec se k nim dostat do pásma.

Ve středu se bude řešit, zda-li vůbec bude extraligové play off pokračovat. Když ano, tak bez diváků. Kdybyste měl možnost si vybrat, tak jak byste volil?
Každý chce samozřejmě hrát hokej, dohrát sezónu, když je rozjetá. Když to jinak nepůjde, tak bohužel budeme muset hrát i bez fanoušků. Ale hokej je pro lidi, a i my se těšíme na zápasy, když hrajeme doma. Lidé nás povzbuzují a je to škoda pro hokej a také pro všechny sporty, které se zakázaly.