Ohlasy k zápasu
čt 14.2.2013 | Filip Červinka

Důležité tři body. Zahazujeme ale až příliš mnoho tutovek, říká David Švagrovský

Základní část první ligy krůček po krůčku finišuje. Královští lvi přivítali na svém stadionu soupeře z jihu Čech. Jejich protivník se beznadějně nachází na samém chvostu tabulky. Rovnice tak byla před tímto utkáním jasná, hradečtí hokejisté byli v roli papírového favorita, což nakonec potvrdili, ale vítězství se nerodilo lehce. „Nesmírně nám pomohl k výhře Filip Luňák, který pochytal vše, co na něho šlo. Předváděl neskutečné zákroky, někdy až za hranicí nemožného,“ rozplývá se David Švagrovský.

V zápase proti píseckým hokejistům se bojovným výkonem prezentoval člen elitního hradeckého komanda David Švagrovský. Byl vidět na obou koncích kluziště. Z jednoho ze soubojů si však odnesl menší šrám na koleni.

„Je to jen malé zranění, snad to bude všechno v pořádku a v sobotu budu připravený hrát dál,“ věří vytáhlý útočník se třináctkou na zádech.

Po většinu utkání tahali domácí lvi za delší konec provazu. Vytvářeli si hromadu šancí a na dlouhé chvíle zamykali Písecké v jejich obranném pásmu. „Diváci to mohli sami vidět, kolik jsme zahodili tutovek. Myslím si, že mohlo být rozhodnuto daleko dříve. Trefovali jsme vše do tyček, nebo to lítalo jen těsně kolem jejich branky. Naštěstí se to ve třetí třetině otočilo a nějaký ten gól jsme ještě přidali,“ popisuje scénář středečního střetnutí David Švagrovský.

Účet zápasu se otevřel až ke konci úvodní periody. Každopádně první branka mohla padnout vzhledem k velkému počtu šancí mnohem dříve. „Můj gól byl zadostiučinění. Chtěli jsme dát rychlou branku, ale ta přišla až na konci první třetiny. Kdybychom ji dali dříve, asi bychom se více uklidnili. I tak jsme byli rádi, že nám tam spadla aspoň ta jedna, zaplaťpánbůh za ni,“ neskrývá radost ze svého úspěchu David Švagrovský.

Tým Královských lvů je v těchto dnech v určitém tlaku, jelikož bojuje na hranici postupu a nepostupu do vyřazovacích bojů. „V zápase proti Písku maličká nervozita panovala. Dlouho to bylo jenom o jednu branku. Ale teď jsou v každém zápase nervy. Blíží se to ke konci a my se musíme více soustředit. Občas je to více vyhecovaný než by mělo být, my se od toho ale musíme co nejvíce distancovat, nemyslet na to a bojovat o každý metr kluziště,“ popisuje pocity a recept svého týmu na současnou situaci útočník David Švagrovský.

V Hradci se představil poslední celek tabulky. Domácí tak mohli cítit větší šanci na vítězství než kdy jindy. „Do takového zápasu se vstupuje jako do jakéhokoliv jiného. Ty tři body jsou stejné, jako když vyhrajeme s Mostem nebo Boleslaví. V této soutěži už není soupeř, který se porazí jednoduše. My jsme věděli, že jim opět přijedou hráči z extraligy a nemají rozhodně špatné mužstvo,“ vyvádí všechny z omylu střelec první branky.

Dva úhlavní rivalové Východočechů v boji o play-off taktéž vyhráli a situace se tedy nemění. „Hned po zápase jsem se koukal na výsledky a popravdě jsem to tak trochu čekal. Bude se prostě hrát až do posledního zápasu. Jak Benátky, tak Litoměřice s námi svedou souboj na ostří nože a rozhodně nic neodevzdají,“ říká jasně David Švagrovský.

„Každopádně máme vše ve svých rukou. Nekoukáme se dopředu ani dozadu. Musíme prostě a jednoduše vyhrát dva zápasy a budeme tam. Rozhodně je lepší útočit na playo-ff z osmého místa než z devátého. Je to jenom na nás,“ dodává na závěr střelec vítězné branky David Švagrovský.