Rozhovory
ne 28.11.2010 | Petr Neckař

Filip Luňák: Byli jsme naladěni na vítěznou notu

Zápas Hradec Králové – Litoměřice byl divácky velmi atraktivní. Domácí vyhráli 6:1. K redakčnímu mikrofonu jsme pozvali gólmana Filipa Luňáka, který byl vyhlášen nejlepším hradeckým hráčem v tomto utkání.

Jak zní hodnocení zápasu s Litoměřicemi z pohledu nejlepšího hráče?
Strašně moc jsem věřil tomu, že vyhrajeme. Byli jsme naladěni na vítěznou notu, což bylo cítit už od rána v kabině. Měli jsme velkou touhu jít za vítězstvím a vyšlo to. Snažili jsme se nic nepodcenit. Hráli jsme skvěle zezadu. Dali jsme spoustu gólů, klíčoví hráči se rozjeli. Nad Litoměřicemi jsme vyhráli zaslouženě.

Ty jsi vychytal taky řadu šancí…
Bylo v tom i trochu štěstí, ale od rána jsem opravdu věděl, že vyhrajeme. Byl jsem extrémně soustředěný. Zápas mi vyšel, ale průběh utkání vždy záleží na hře celého týmu. Kdyby kluci nezahráli v pravou chvíli dobře před bránou, mohlo být vše jinak. Jsem rád, že jsem týmu svým výkonem pomohl.

I dnes jsi byl skutečně ve výborné formě…
Fakt mě to dnes bavilo, zápas jsme zvládli skvěle.

Po druhé třetině jste už vedli 3:0. Nejprve se trefil Vágner, krátce poté přidali branky Roubík a Budínský. Skóre v té třetině mohlo být ale ještě vyšší. Jak jsi to viděl?
Dostali jsme se do tlaku, přežili jsme dvě oslabení, nicméně v pravou chvíli jsme dali góly. Vždy, když to bylo potřeba, tak jsme přidali další a další. Zápas jsme měli jednoznačně pod kontrolou. V kabině jsme si po druhé třetině řekli, že nemůžeme nic podcenit, trenér nás nabádal, ať dáváme pozor v obraně.

Ale právě na začátku třetí třetiny tam hosté měli hned dvě nebezpečné šance...
Je to tak. Ale v pravou chvíli jsme to přežili. I díky tomu jsme se odrazili k tak vysoké výhře.

Skvělá akce, která vyústila ve čtvrtý gól, se odehrála ve vašem oslabení. Kubica na modré čáře vypíchl puk Brožovi a jeli dva hráči na jednoho bránícího – Kubica nahrál Moskalovi a bylo to 4:0. To byla jedna z nejhezčích akcí zápasu, souhlasíš?
Určitě. Zápas jsme si hlídali, skutečně jsme chtěli vyhrát. Čtvrtý gól padl po krásné akci. Byla vidět sebedůvěra. Když se vede o několik gólů, tak je na střelcích vidět, jak si věří. Byla to skvělá přihrávka i skvělé zakončení. Po dlouhé době jsem si užil zápas, bylo to konečně bez nervů.

Hosté sice snížili na 4:1, kdy na tebe jel Přeučil, ale pak jste další dva góly přidali. Konečný stav 6:1 mluví za vše...
Přesně tak. Vždyť máme hráče na to, abychom tímto způsobem zápasy hráli! Myslím si, že takové výkony by na našem stadionu měly být k vidění častěji.