Preview k zápasu
pá 26.11.2010 | Sanny Muharem

Po vyhraném derby pojďme na Litoměřice

Ve středu se na chrudimském stadionu odehrálo východočeské derby mezi domácí Chrudimí a Hradcem. Ve vyrovnaném zápase nakonec zvítězili hradečtí hokejisté po prodloužení a připsali si tak cenné dva body do tabulky. Nyní pod Bílou věží vyzvou Litoměřice, které se vyskytují na jedenácté příčce v tabulce. Zápas začne v sobotní podvečer v 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadionu. Přijďte všichni podpořit domácí borce!

4:0 (Písek) nejvyšší výhra 6:1 (Hradec)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 1:8 (Havlíčkův Brod)
Jaroslav Roubík (15+8) nejproduktivnější hráč Ladislav Slížek (6+8)
Jaroslav Roubík: 15 nejlepší střelec Petr Horčička: 10
Jiří Kadlec: 14 nejvíce asistencí Petr Šinágl: 10
Martin Táborský: 34 min. nejtrestanější hráč Jaroslav Hašek: 40 min.
Filip Luňák: 92,05% úspešnost brankáře Martin Volke: 92,33%

Forma

Litoměřice nastoupily v Kalich Aréně před zraky domácích fandů, kde hostily Berounské Medvědy. Hosté se nakonec radovali z výhry, když v první polovině zápasu vstřelili tři branky. Celkový výsledek byl 1:3. Minulou sobotu zajížděli Litoměřičtí na led Havlíčkova Brodu, odkud si odvezli výprask 1:8. A ještě předtím opět na domácí půdě neuspěly Litoměřice proti Třebíčským, jimž podlehly 2:5. Prodloužíme jim tedy sérii proher? Aktuálně se pohybují na jedenáctém místě s jednadvaceti body.

Hradec má za sebou tradiční derby, kterému se nevyhnuly emoce a vypjaté chvilky. Jak by taky ne, když měli svěřenci Jiřího Mičky v zádech hojnou skupinku fanoušků. Hrálo se jako na houpačce. Chrudimští se dostali do vedení 2:0, pak ovšem Hradec dokázal otočit zápas na 3:2. Nicméně ve třetí třetině se dostali ke slovu opět domácí a znovu otočili zápas na 4:3. Následně ale přišla chvilka Křetínského, jenž dvacet sedm sekund před koncem svým druhým zásahem v utkání srovnal misku vah. V prodloužení o bonusovém bodu rozhodl vítěznou trefou Chmelíř, celkový výsledek činil 5:4 pro Hradec. Tabulka ukazuje v kolonce Hradeckých osmatřicet bodů a páté místo.

Hradec již jednou letos v Litoměřicích hrál

V rámci sedmého kola první hokejové ligy se Hradečtí v Litoměřicích prezentovali nepříliš lichotivě. V tomto střetnutí totiž od samého začátku ovládli kluziště pouze domácí a pohodově rozstříleli Východočechy v poměru 6:1. Náplast na ránu lepil v 57. minutě kapitán Jaroslav Roubík jediným gólem svého týmu.

Hráčský kádr

Litoměřickým tabulkám vévodí Ladislav Slížek, jenž má na svém kontě čtrnáct kanadských bodů (6+8). O bod za ním se nachází Martin Heinisch se třinácti body za čtyři branky a devět asistencí. V brance letos prozatím povětšinu času chytá Martin Volke, který strávil na ledě 1022 minut, přičemž jeho úspěšnost ukazuje na číslo 92.33%.

Úvodní buly bude na hradeckém ČEZ Stadionu vhozeno v sobotu v 18:00 hodin. Na východ Čech byla delegována také trojice sudích. Jako hlavní se představí pan Ondřej a na čarách mu budou asistovat pánové Dančišin a Matějček. Zápas můžete jako vždy sledovat ve formě textového on-line přenosu.