Aktuální zprávy z klubu
po 8.10.2018 | Jan Vavřina

Hráčem září je Petr Zámorský, fanoušci mu mohou pokládat dotazy

Stejně jako vloni, i letos si budou moci hradečtí fanoušci zvolit nejlepšího hráče týmu za každý měsíc. Za září byla nominována trojice Patrik Miškář, Tomáš Vincour, Petr Zámorský a právě jediný zástupce obranných řad získal nejvíce hlasů. Z téměř osmi stovek jich bylo přes 46 %. Hradeckému zadákovi nyní mohou fanoušci posílat dotazy skrze offline rozhovor, a to do neděle 14. října do 22:00, následně na ně Petr Zámorský odpoví. Autor nejzajímavější otázky, kterou vybere sám hráč, se může těšit na podepsané tričko Mountfieldu HK.

Ptejte se Petra Zámorského

Petr Zámorský
V 7 zápasech zaznamenal 2 góly a 4 asistence, proti Olomouci prožil dvoubodový večer.

Po příchodu do hradeckého týmu v listopadu 2017 neprožíval rodák ze Zlína zrovna povedené období, trenéři mu však stále důvěřovali a nepřestávali ho nasazovat na led v klíčových situacích. V play off 2018 tuto důvěru dokázal koučům oplatit, zaznamenal pět kanadských bodů a ve skvělé formě pokračuje i letos.

Se zápasovým průměrem 21:33 je člen prvního obranného páru nejvytěžovanějším hradeckým hráčem a v září dokázal vysoký ice-time plně zužitkovat. Bodoval v pěti ze sedmi zápasů, celkem má na kontě už šest kanadských bodů a s bilancí 2+4 je nejproduktivnějším hráčem týmu Tomáše Martince. Se sedmi hity a osmi zblokovanými střelami najdeme elitního obránce Lvů rovněž na čele klubových statistik.

Svou první branku vstřelil proti Ocelářům, kdy bombou od modré už po pěti vteřinách od vhazování dokázal využít přesilovou hru. Hned v následujícím zápase proti Energii se při početní výhodě trefil podruhé, tentokrát zvolil střelu zápěstím a na skórování mu stačilo 33 sekund. Technicky laděný obránce se navíc nebojí hrát s pukem a svou rozehrávkou zakládá nespočet útočných akcí Mountfieldu.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce září?

1. Zámorský Petr 46,19 %
2. Miškář Patrik 34,97 %
3. Vincour Tomáš 18,84 %