Preview k zápasu
so 19.10.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Hradec chce zpátky na vítěznou vlnu. Hostí poslední Berany

První čtvrtina základní části je téměř u konce, extraligová tabulka je však stále extrémně vyrovnaná. Hradečtí se nacházejí pouhé tři body od druhého místa a každý další úspěšný zápas je tak může vyšvihnout až k vrcholu extraligy. V neděli do východočeské metropole míří zlínští Berani, kteří nutně potřebují bodovat, aby se mohli odlepit od tabulkového dna. Boj o důležité body startuje v 17:20.

V zápase s Olomoucí se Mountfieldu dařilo a ačkoliv se žádné gólové hody nekonaly, Hradec dokázal Hanáky porazit 2:0. „Chtěli jsme vyhrát nebo bodovat za každou cenu. Jsme rádi, že jsme dokázali urvat vítězství. Myslím si, že bylo zasloužené. Byli jsme nebezpečnější a Olomouc jsme nepustili do vyložených šancí. Samozřejmě vždycky se někdo dostane ke střele, ale to se nám podařilo dobře ubránit,“ vrací se k poslednímu duelu Petr Koukal.

Skvělý výkon v pátečním zápase předvedl také Marek Mazanec, který si připsal druhou nulu v pouhých třech zápasech. „Doufám, že takhle budeme pokračovat dál my i Mazi. Musíme se koukat jenom dopředu a nebýt někde na hrušce. Je to jen jedno vítězství v dlouhé sezóně,“ neusíná na vavřínech zkušený forvard.

A jak bude vypadat duel proti Zlínu? Hradecká dvaačtyřicítka očekává podobnou hru jako v pátek. „Takhle se hraje už pomalu všude. V Lize mistrů jsme s Grazem hráli podobný styl. Na oko pro diváky to možná až tak hezké není, na druhou stranu je to ale rychlé a hra se přelévá ze strany na stranu. Třeba si v tom někdo něco najde,“ nastiňuje následující utkání rodák ze Žďáru nad Sázavou.

BedřichKöhler
Ex-hradecký útočník a navrátilec do zlínského dresu je nejproduktivnějším hráčem Beranů (4+3).

Na špatný úvod extraligy zareagovali Berani změnou trenéra

Před novou sezónou byl na post hlavního kouče Beranů povolán Antonín Stavjaňa, který měl pro rozjíždějící se klub znamenat nový impuls. Zlín však pod novým trenérem v jedenácti utkáních vyhrál pouze dvakrát a rošáda na střídačce tak byla na světě. Na Moravu se vrací osvědčený Robert Svoboda, který Zlín vedl až do konce loňského ročníku a přebírá i Stavjaňovu pozici sportovního manažera.

Nucené změny v probíhající sezóně doznalo také zlínské brankoviště. Po zranění Libora Kašíka hledali Moravané náhradu v nedalekém Brně a k Beranům tak na hostování do konce roku zamířil Marek Čiliak. Z obranných řad Zlína odešel Tomáš Valenta, který se vydal do Olomouce, opačným směrem proběhla cesta Lukáše Buchty. Ten se do svého rodného klubu vrátil ze zámoří.

Poněkud větší obměna nastala v útoku. Berany před sezónou 2019/20 opustili Edgars Kulda a Nicolas Werbik, který nyní hraje za vítkovickou Rideru. Do Zlína se po čtyřech letech vrátil Bedřich Köhler, Berany posílil také Jan Dufek a Švéd Rickard Plamberg. V průběhu sezóny se k Moravanům připojil ještě další cizinec – Valentin Claireaux je v týmu do začátku listopadu na zkoušce.

TOP 3 důvody, proč přijít na utkání se Zlínem:

  • 1. Hradec se chce vyšplhat zpět k vrcholu tabulky
  • 2. Zlín se představí poprvé pod novým trenérem
  • 3. Mountfield s Berany padl dvakrát v řadě, je načase to prolomit

Série porážek drží Zlín u dna tabulky

Moravanům se vstup do sezóny rozhodně nepovedl podle představ a hned v úvodu padli šestkrát v řadě. Své první body do tabulky si Berani připsali až na začátku října za výhru 4:3 nad pardubickým Dynamem. V následném zápase v Brně tak přišlo veliké překvapení, když Zlínští Kometu vynulovali a sami svému soupeři nadělili sedmigólový debakl. Vypadalo to, že se pro Berany začíná blýskat na lepší časy, na tyto dvě výhry však zatím navázat nedokázali.

V domácím dvojzápase dvakrát padli (proti Spartě 1:6, proti Třinci 2:5) a v posledním duelu na ledě Litvínova se jim také nedařilo. Byli sice týmem, který šel jako první do vedení, následně však zaútočila litvínovská ofenzíva a Zlín venku nakonec prohrál 1:5. V tabulce tak Zlínští mají stále pouze šest bodů a nachází se hluboko na posledním místě extraligy.

V duelech s hradeckým Mountfieldem se v minulosti dařilo především Zlínu. Oba celky se střetly už třicetkrát, Hradečtí se však radovali pouze ve třinácti případech. Historií je také pětizápasová šňůra Hradeckých vítězství, kterou v loňské sezóně Berani přerušili domácí výhrou 6:4 a v posledním vzájemném zápase přidali další skalp Mountfieldu, když v Hradci vyhráli 4:3 v samostatných nájezdech.

Vstupenky stále v prodeji, přijďte Lvy povzbudit i vy

Extraligové boje pokračují a Hradečtí budou vaši podporu potřebovat i v duelu proti Zlínu. Pokud ještě nemáte vstupenky na nedělní zápas, můžete si je zakoupit skrze on-line aplikaci nebo přímo na pokladnách zimního stadionu. Ty se v den utkání otevírají ve 13:00 a lístky zde lze pořídit i v průběhu utkání.

Sestavy z minulého utkání


Čiliak - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Matyáš Hamrlík - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Šlahař, Palmberg, Fryšara - Dufek, Honejsek, Szturc - Š. Kratochvil, Popelka, Herman.