Ohlasy k zápasu
ne 20.10.2019 | Daniel Krátký

Matěj Chalupa po přestřelce s Berany: Gól pěkný, ale k ničemu...

V části minulé sezóny nastupoval Matěj Chalupa v první formaci s Petrem Koukalem a Radkem Smoleňákem. V Olomouci se trenéři k tomuto složení elitního útoku vrátili a vyplatilo se, Mountfield na Hané zvítězil 2:0. V neděli však podlehl poslednímu Zlínu po divokém průběhu 5:6. K bodům nepomohl ani pěkný Chalupův gól z úniku, když vykoupal Marka Čiliaka v brance. Po zápase byl mladý útočník smutný a jen těžko hledal slova.

K nedělnímu utkání přijel do ČPP Arény poslední Zlín, který měl před zápasem na kontě pouze šest bodů. Valaši pár dní před utkáním vyměnili trenéra a následně si jim podařilo vykrást Hradec Králové. „Dostali jsme góly z oslabení a přečíslení. Byli jsme v křeči, ale vůbec nevím, čím to bylo,“ říká po zápase Matěj Chalupa.

Zlín využil tři přesilové hry, což dost možná rozhodlo. „Nakoplo je to, dali góly z přesilovek,“ myslí si mladý forvard. Berani měli však také štěstí, protože přesilovou hru pět na tři využili díky smolném odrazu jednoho z domácích plejerů. „Jednou jsme si to tam sami zblokovali, srazili sami. Oni jednoduše přesilovky využili a my ne,“ pokračuje.

Ve druhé třetině padlo šest gólů a hned čtyři do branky Lvů. V kabině se i tak pochopitelně pomýšlelo na body. „Zápas se hraje šedesát minut. Ve druhé třetině se dalo šest gólů na obou stranách. Řekli jsme si, že do třetí třetiny půjdeme prostě naplno, dva góly v hokeji nejsou nic,“ prozrazuje útočník s jedenasedmdesátkou na zádech. „Chtěli jsme to zkusit za každou cenu, bohužel to nevyšlo,“ hlásí zklesle.

„Chtěl jsem brankáře natáhnout úplně na stranu a naštěstí jsem mu to hodil mezi nohy.“

71 Matěj Chalupa (o své vstřelené brance)

Mladý forvard vstřelil proti Zlínu svůj první extraligový gól v nové sezóně. „Nějak jsme dojížděli, bekčekovali zpátky. Zatlačili na jejich hráče, který to dal na beka a ten mu to chtěl dát zpátky. Já to chytil a jel sám na bránu. Chtěl jsem brankáře natáhnout úplně na stranu a naštěstí jsem mu to hodil mezi nohy,“ popisuje svou vstřelenou branku. „Gól pěkný, ale nevyhrálo se, takže k ničemu,“ dodává.

V závěrečné třetině sice Lvi dotahovali, seč jim síly stačily, ale marně. Při každém snížení na rozdíl jediné branky přišla rychlá zlínská odpověď. „Dostali jsme na rozdíl dvou branek, ale pak hned zase snížili. Pak už jsme to nedokázali vyrovnat.“

V pátek na Hané se výsledek obešel bez inkasovaných branek, zato v neděli jich Berani nasázeli Mountfieldu hned šest. „Proti Olomouci jsme to odmakali, bojovali dozadu. Nedokázali jsme takhle odehrát dva zápasy za sebou,“ říká uvědoměle pražský rodák.

Matěj Chalupa dostal od trenérů opět prostor v elitní formaci po boku Petra Koukala a Radka Smoleňáka. „Už jsem s nimi nějaký ten zápas odehrál loni. Užívám si to a snažím se dělat černou práci,“ prozrazuje hráč se přezdívkou “Chajda“ o spolupráci se zkušenými borci v barvách Mountfieldu. A osobní hodnocení? „Cítím se zápas od zápasu líp a líp. Doufám, že to bude ještě lepší,“ uzavírá.