In-line
po 18.5.2009 | Michal Luňák, Jaroslav Zákravský

Hradec v derby vstal z mrtvých a vybojoval dva body

Po týdnu bylo v rámci extraligy in - line opět k vidění Východočeské derby. Tentokrát byl domácím týmem Hradec, ale dlouho to vypadalo, že hostům z města perníku tato skutečnost vůbec nevadí. Již v páté minutě vedly Pardubice 2:0, ale naštěstí pro domácí okamžitě odpověděl svou snižující brankou Václav Pánek. Ve druhé čtvrtině pak Hradec vyrovnal na 2:2 a tento stav také svítil na světelné tabuli po skončení první půlky derby. Třetí čtvrtina byla zlým snem pro svěřence hrajícího trenéra Petra Luštince. Tři branky v sítí brankáře Lochmana jistě nebylo to, co by si Hradec ve druhé polovině utkání představoval a to zdaleka nebylo vše. Hned v úvodu čtvrtého dějství pardubický Joudal zvyšoval na 6:2 pro svůj tým a zdálo se být rozhodnuto. Co však v utkání následovalo, byla ze strany domácích hráčů velká paráda. Během šesti minut Hradec srovnal skóre a poslal utkání do prodloužení. Vyrovnávací branku zaznamenal Jiří Matějíček, který oblékl hradecký dres poprvé v probíhajícím extraligovém ročníku. Prodloužení bylo velice rychlé a po 31 sekundách ho ukončil Jakub Luštinec, který odstartoval zaslouženou radost svých spoluhráčů ze zisku dvou cenných bodů.

HC VCES Hradec Králové - IHC Bonfire Pardubice

7 : 6 pp (1:2, 1:0, 0:3, 4:1)
Branky a nahrávky:
6:05 Pánek (Janoušek, Kohout), 17:31 Luštinec Jakub (Lučan), 39:08 Svoboda(Pišta,Luštinec Jakub), 41:16 Šimoníček (Pišta), 44:55 Šimoníček (Lučan), 45:13 Matějíček (Fiedler), 48:31 Luštinec Jakub,(Luštinec Petr, Lučan) - 00:48 Provazník (Joudal), 05:50 Smolík (Zadina), 26:29 Sekera (Píša, Kubišta), 34:03 Sekera (Matys), 34:47 Píša (Kubišta), 37:01 Joudal (Heřman).
Vyloučení: 1:4, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0.