Preview k zápasu
čt 19.11.2009 | Michal Luňák

Hradec venku dvakrát nebodoval, ukončí tuto sérii v sobotu?

Sedm dní a v nich čtyři prvoligové zápasy, to je následující těžký program hokejistů HC VCES Hradec Králové. Tuto sérii odstartují v sobotu na ledě týmu Salith Šumperk a zakončí jí příští pátek domácím derby s Vrchlabím. Východočeši však musí jít krok po kroku a již v sobotu je čeká těžká práce, vždyť Šumperk v domácím prostředí již měsíc neprohrál. Hradec se naopak z posledních dvou výjezdů vracel s prázdnou a tuto sérii by svěřenci Jiřího Mičky jistě rádi přerušili. Příležitost k tomu mají již v sobotu, utkání začíná v 17:00.

Sobotní soupeř hradeckých hokejistů se nachází na čtrnáctém místě prvoligové tabulky se ziskem třiadvaceti bodů. Šumperk se po počáteční adaptaci v první lize po jednoleté přestávce zvedá. Změna trenéra a okysličení hráčského kádru jdou Drakům k duhu. Vždyť na domácím stadionu již Draci neokusili měsíc hořkost porážky a v tabulce domácích zápasů jsou na lichotivém osmém místě. Venku je to o poznání horší, domů se Draci většinou vrací s prázdnou.

Nejproduktivnějším hráčem Salithu je Jiří Hašek, který se s dvaceti body (12+8) již vtěsnal do desítky nejproduktivnějších hráčů první ligy. Druhým mužem šumperských tabulek je Radim Antonovič s patnácti body. Nejlepší trojici uzavírá obránce Lubomír Vosátko s body čtrnácti. Tento bodový zisk dělá z Lubomíra druhého nejproduktivnějšího obránce soutěže.

V brance je nyní jasnou jedničkou hradeckému fanouškovi velice dobře známý Alexandr Hylák, který po příchodu Sasu Hoviho do Komety odešel k Drakům na hostování a jedním z důvodů vzestupu nováčka letošního ročníku první ligy. Záda mu v současnosti kryje Lukáš Daneček. V sobotním utkání si proti svým loňským spoluhráčům zahraje také Marek Zukal, který na východě Čech odehrál několik utkání. Na soupisce Draků je také jeden mistr světa a to Roman Meluzín. Jeden hráč by se třeba mistrem světa i mohl stát a to Jakub Orsava, který je členem reprezentační dvacítky a v dresu Draků již zaznamenal sedm branek. Objektivně řečeno, při stavu českého mládežnického hokeje by se Jakub i v případě nominace na MS zlata těžko dočkal.

Oba sobotní soupeři se již v letošním ročníku jednou střetli. V sedmém kole se ze zisku tří bodů radoval domácí Hradec, ale na body se hodně nadřel, jelikož Draci vedli v Hradci po čtyřiceti minutách 3:2, ale nezvládli třetí třetinu a Hradec otočil na 5:3. Sobotní utkání začíná v Šumperku v 17:00 a řídit jej bude trojice vedená panem Smitkou, kterému na čarách budou pomáhat pánové Čížek a Padevět. Pro hradecké fanoušky kteří nejedou přímo do Šumperku bude připraven tradiční ON-LINE přenos a jak již je u domácích zápasů Draků zvykem, také klasický přenos internetové televize LIFETV. Více o tomto přenosu nabízíme v aktualitách na našem webu.