Tiskové zprávy
pá 30.11.2018 | Jan Vavřina

Hradecká vize pokračuje. Trio mladých útočníků má víceleté smlouvy

Stavět hru více na mladých hráčích a postupně je vychovat v lídry. Takový plán má Mountfield HK na nadcházející roky, a proto začíná postupně budovat kádr na nejbližší sezóny. Důkazem budiž fakt, že se vedení klubu domluvilo s trojicí talentovaných útočníků na prodloužení spolupráce – Matěj Chalupa, Patrik Miškář i Radovan Pavlík podepsali s hradeckým klubem víceleté smlouvy!

Nejstarší z této trojice, dvaadvacetiletý Patrik Miškář, je jedním z odchovanců Východočechů, který letos dostává prostor v A-týmu. Zejména začátek sezóny měl skvělý, po úvodních pěti duelech se s průměrem bodu na zápas pohyboval na čele produktivity. Pak ho sice přibrzdila zranění, klub s ním ale i nadále počítá. A to na delší časové období.

Dvacetiletý Radovan Pavlík ukázal v začátku sezóny svůj velký potenciál. Dostal od trenérů důvěru, pravidelně nastupuje ve druhé formaci a odměňuje se za to poctivou hrou i důležitými body. Nastřádal jich 13 (5+8) a patří mezi nejproduktivnější útočníky mužstva, v hodnocení +/- je na tom s bilancí +7 vůbec nejlépe. Už stihl také nakouknout do seniorské reprezentace, kde se na Karjala Cupu rovněž gólově prosadil.

Stejně starý Matěj Chalupa přišel pod Bílou věž v létě na zkoušku, která se po dobrých výkonech v přípravných zápasech a utkáních Champions Hockey League přeměnila na klasické angažmá. Výborný bruslař stihl letos za 20 zápasů posbírat 4 body za jeden gól a tři přesné pasy, hradecký dres bude oblékat také v následujících letech.

Z toho všeho má pochopitelně radost také generální manažer Aleš Kmoníček. „Jsme spokojeni s nově nastavenou koncepcí zabudovávání mladých hráčů a podpis Patrika, Radka a Matěje je pouze logickým vyústěním naší koncepční práce. Samozřejmě si tito hráči řekli o novou smlouvu svými výkony a pevně věřím, že si postupně vybudují v mužstvu silnější pozici, jelikož předpoklady k tomu mají všichni tři,“ myslí si zkušený funkcionář.

Podobně vidí věc také sportovní manažer klubu Jaroslav Bednář. „Tímto krokem potvrzujeme, že jdeme cestou, kterou jsme si před sezónou zvolili. Jsme rádi, že máme mladé kluky v takové kvalitě. Třeba Ráďa Pavlík se oproti loňskému roku zvedl neskutečně. Naše cesta nekončí, dál chceme budovat tým na mladých hráčích,“ vysílá jasný vzkaz člen sportovního vedení Mountfieldu HK.