Ohlasy k zápasu
ne 13.9.2009 | Michal Luňák

Jaromír Florian: ,,Gól je pěkný, ale body jsou body”

První mistrovské utkání v novém dresu, branka a dobrý výkon. Co více si mohl Jaromír Florian přát. Po utkání však měl rozporuplné pocity. ,, Mám z našeho výkonu dobrý pocit, hráli jsme skutečně dobře. Bohužel tomu něco chybělo.“ Posila z Havlíčkova Brodu je jediným hráčem, který se z nováčků prosadil do tří pětek sestavy Jiřího Mičky. V centru třetí řady si plánuje vydržet co nejdéle. ,,Snažím se hrát tak jak mi řeknou a snad ve třetí řadě dlouho vydržím.“ Nyní čeká Jaromíra ostrá domácí premiéra. Popřejme mu, ať je vydařená alespoň tak, jako ta venkovní.

Rozporuplné pocity měl po utkání v Chomutově novic v hradeckém dresu Jaromír Florian. ,,Mám z našeho výkonu dobrý pocit, hráli jsme skutečně dobře. Bohužel tomu něco chybělo. Nepodařilo se nám proměnit několik šancí. Když se ty šance nedají, tak prostě vyhrát nejde. Jinak jsme předvedli dobrý výkon a nemáme se za co stydět,“ vyprávěl hradecký útočník.

Měli Východočeši respekt ze svého soupeře? ,,Tak určitě jsme nějaký respekt měli, ale ten by měl být s každého soupeře. Jak bych to řekl slušně. Nemůžeme sem jet nějak moc podělaný, to by pak nebylo dobře,“ s úsměvem hodnotil Jaromír Florian.

Posila hradeckého útoku odehrála vydařené první ostré utkání, které navíc okořenila vstřelená branka. ,,Jako dát gól je pěkný, ale body jsou body. Příště snad vyjde oboje.“

Branka Jaromíra Floriana byla pastvou pro oči hokejového labužníka. ,,Já jsem byl jen na konči té krásné kombinace. Tam si to krásně vyměnil Jirka Kadlec s Honzou Kubištou a já to dostal do ideální pozice. Z první jsem to napálil na branku a naštěstí to tam spadlo,“ popisoval střelec tuto pěknou kombinaci třetí hradecké řady.

Chvíli po své první brance se Jaromír dostal ještě do jedné nadějné pozice. ,,Lukáš Filip zase střílel od modré a Hanuljak si myslel, že kotouč drží. Ten se mu však vykutálel před beton, ale nepodařilo se mi to tam nikudy protlačit do branky. Škoda pro nás.“

Centr třetí řady je jedinou posilou, která se prosadila do tří pětek sestavy trenéra Mičky. Jaká je spolupráce se spoluhráči. ,,Honza Kubišta to je taková hračička a o Jirkovi Kadlecovi je škoda mluvit. To je zkušený hráč a neuvěřitelně poctivá dozadu. Ten té naší pětce dává neuvěřitelně moc,“ vysekl Jaromír Florian poklonu nejzkušenějšímu hráči sestavy Východočechů.

O místo ve třech řadách hradeckého týmu byl vcelku zájem mezi adepty. Doufal Jaromír Florian že se do nich vejde? ,,Já jsem nevěděl, že se v Hradci preferuje hra na tři lajny (směje se). Jsem samozřejmě strašně rád, že v nich jsem. Snažil jsem se v přípravě makat na maximum a nakonec se to podařilo. Teď se snažím hrát tak jak mi řeknou a snad v sestavě dlouho vydržím,“ říkal očividně dobře naložený hradecký útočník.

Jaké jsou zatím dojmy z angažmá v Hradci Králové? ,,Zatím není nic na co bych si mohl stěžovat. Nezažil jsem tady nic špatného a doufám, že to vydrží.“

Takže ke spokojenosti již scházejí jen body s Jihlavou? ,,Přesně tak a hlavně doufám, že na to navážeme i třemi body z Havlíčkova Brodu,“ těší se závěrem Jaromír Florian na střet s týmem, ze kterého do Hradce Králové přišel.

FOTO z www.klhchomutov.cz