Preview k zápasu
pá 11.9.2009 | Michal Luňák

V premiéře první ligy na led favorita soutěže

Velice ostrý start si připravil los první ligy na hokejisty HC VCES Hradec Králové. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky zajíždějí v prvním kole na led favorita soutěže, týmu KLH Chomutov. ,,Domácí jsou jasným favoritem, ale v prvních kolech je možné ledacos,“ nechal se před premiérou svých svěřenců slyšet trenér Jiří Mička. Obě mužstva se střetla i v rámci letního Tipsport cupu a Chomutov si na svém ledě připsal jasnou výhru v poměru 5:0. I tento zápas potvrdil, že se Východočechům v Chomutově hrubě nedaří. Sobotní premiéra první ligy startuje v 17:30.

První soupeř hradeckých hokejistů je největším favoritem první ligy a bylo by překvapením, kdyby se v baráži o extraligu objevil někdo jiný než právě Chomutov. Severočeši udělali v letním období několik změn a jedna z nich je tou zásadní. Tím je nový hlavní trenér týmu, kterým se stal zkušený Radim Rulík. Ten přichází do Chomutova ze Znojma a má dát zapomenout na loňské nepovedené angažování trenéra Pešouta. Asistentem mu bude Vladimír Petrovka.

ODCHODY
Josef Révay - host.Kadaň
Jiří Charousek - host.Kadaň
Martin Ťupa - host.Kadaň
Jakub Mužík - host.Kadaň
Lukáš Pék - host.Kadaň
Branislav Fábry - host.Kadaň
Martin Malát - host.Kadaň
Jiří Gombár - host.Kadaň
Lukáš Chmelíř - Vrchlabí
Kamil Charousek - Chrudim

PŘÍCHODY
Ondřej Fiala - Perm
Radek Duda - HC Mountfield
Milan Kraft - Slavia Praha
Milan Procházka - K.Vary
Martin Trochta - Trenčín
Ondřej Malinský - Poprad
Aleš Pavlas - Kladno

Hráčský kádr dostal také několika změn. Tým opustila trojice Finů, která nesplnila očekávání vedení klubu. Tým také opustila dvojice obránců Chmelíř – Charousek a několik hráčů odešlo po přípravě tradičně do Kadaně která funguje jako farma týmu. Největší posilou je známý rebel Radek Duda, který do Chomutova přichází zapomenout na nepovedené angažmá v Budějovicích. Tým se také posílil o juniorského mistra světa Milana Krafta, či karlovarského Milana Procházku. Obranu vystužil zkušený Aleš Pavlas z Kladna a Ondřej Malinský, který přichází ze Slovenské extraligy.

Herní příprava se Severočechům jistě nevydařila dle jejich představ. Pět výher, šest porážek a jedna remíza není příliš dobrým vysvědčením pro favorita první ligy. Nicméně je nutno přihlédnout k faktu, že Radim Rulík neustále točil sestavu a nikdo nepochybuje o tom, že svůj tým na prvoligový start patřičně připraví. Jedním z přípravných utkání bylo i měření sil právě se svěřenci Jiřího Mičky. Chomutov si v rámci Tipsport cupu poradil s Hradcem přesvědčivě 5:0 a tento duel jen potvrdil, že Hradec na Chomutovském zimním stadionu skutečně hrát neumí. S nikým nemají Východočeši tak negativní bilanci jako s Chomutovem na jeho ledě.

Hradečtí hokejisté zvládli generálku s Trutnovem, který doma rozstříleli v poměru 12:3. I přes tento výsledek nebyl s průběhem utkání spokojený hradecký trenér Jiří Mička. ,,Před utkáním si říkáme, že to musíme odehrát koncentrovaně atd. a pak přijde ta katastrofální první třetina. Ve zbytku utkání to již bylo lepší. Jsme rádi, že příprava konečně skončila,“ nechal se slyšet hradecký trenér. Ten je spokojený s faktem, že jeho tým začíná na ledě Chomutova. ,,Víme, že se nám tam moc nedaří, ale já jsem spokojen. Je to první kolo a v něm je možné vše. Domácí jsou jasným favoritem a budou pod tlakem. My musíme co nejdéle vydržet bez inkasované branky a hrát aktivně,“ přeje si hradecký lodivod. Ten do utkání pošle stejnou sestavu jako v utkání s Trutnovem.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ
11.8.09 Chomutov vs Hradec 5:0 TSC
8.10.08 Hradec vs Chomutov 4:5 sn
22.11.08 Chomutov vs Hradec 4:1
26.9.07 Hradec vs Chomutov 4:1
17.10.07 Chomutov vs Hradec 3:0
16.1.08 Hradec vs Chomutov 6:2
9.2.08 Chomutov vs Hradec 7:1
V loňské sezóně se obě mužstva střetla pouze dvakrát. Nejprve Chomutov vyhrál v Hradci 5:4 v samostatných nájezdech a pak doma tradičně dominoval připsal si tři body za výhru 4:1. V sobotu se tedy Hradec může pokusit napravit nelichotivou bilanci v Chomutově a postarat se o překvapení hned na úvod soutěže. Sobotní utkání začíná v 17:30 a rozhodovat jej bude trojice Florian – Bertlík, Koskuba. Fan Club hradeckých hokejistů na utkání pořádá autobusový zájezd, na který se mohou hradečtí fanoušci neustále přihlásit. Kontakt naleznete zde na webu v aktualitách. Pro ty kteří nepojedou do Chomutova, připraví domácí redakce tradiční ON-LINE přenos.