Ohlasy k zápasu
po 16.3.2015 | Lukáš Štěrovský

Jaroslav Kudrna hodnotí uplynulou sezónu: Nakonec to tak dobré nebylo

A je, bohužel, dokonáno. Sparta Praha porazila Hradec Králové a postupuje do semifinále. Mountfield HK stejně jako v sezóně 2013/14 končí ve čtvrtfinále. Přestože Východočeši bojovali proti Spartě doslova jako Lvi, na partu z Holešovic to zkrátka nestačilo. Ta se ve čtvrtém duelu dostala rychle do dvoubrankového vedení, jenže hradečtí hokejisté dvakrát dokázali náskok hostů dotáhnout. Do třetice to již nevyšlo a Sparta tak přes Hradec postupuje bez „ztráty kytičky“, avšak zcela zaslouženě, jak tvrdí Jaroslav Kudrna.

Co se vám bezprostředně po zápase honí hlavou?
Vyřazení 0:4 na zápasy, což je samozřejmě krutý výsledek. Probrali jsme se druhým zápasem, jenže celou sérii jsme jen dotahovali. Vedli jsme snad jen jednou, a to na nějakých, nevím, třicet vteřin. Podle mého byla Sparta o ten pověstný krůček lepší. Soupeř nás školil v přesilových hrách, a ty rozhodly celou sérii. Určitě postoupili zaslouženě.

Kdybyste měl ohodnotit celou sérii, našlo by se nějaké pozitivum?
O stavu 0:4 si nemyslím, že je na to, abychom se koukali do zrcadla a poplácávali se. Osobně nevím, kdy jsem naposledy prohrál sérii play off tímto poměrem, jestli vůbec. Pro mě je to určitě kruté, asi nejkrutější porážka za kariéru.

Jak těžká byla série se Spartou? Jak jste sám řekl, vlastně jste museli neustále dotahovat náskok soupeře…
Stálo nás to hodně psychických i fyzických sil. Sparta měla kvalitu na svojí straně. My jsme do toho sice od druhého zápasu dali atributy play off jako tvrdost, ale bohužel to bylo málo.

Myslíte, že osobně budete mít ještě šanci v play off oplatit Spartě porážku?
To už asi ne. Nevím, jak to se mnou bude, uvidí se. Pokud bude sloužit zdraví, tak chci samozřejmě ještě hrát. Je ale důležité, aby si i ostatní hráči vzali z této série ponaučení a uvědomili si, že přístup musí být daleko jiný hned od začátku.

Jak budete na sezónu 2014/15 se spoluhráči vzpomínat?
Hodnotím podle toho, jaký je konec, jestli je aspoň trošku důstojný, a to letos nebyl. Sice jsme skončili po základní části pátí a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále, ale jak jsem říkal před play off, že to dopadlo super, tak tohle je kruté. Možná bych to tedy přehodnotil na to, že až tak dobrá uplynulá sezóna nebyla.