Preview k zápasu
po 16.3.2015 | Rudolf Bernart

Sparta má mečbol, Hradec však zbraně ani náhodou neskládá!

Čtvrtfinálová série se přesunula z pražských Holešovic do hradecké FORTUNA arény, kde pokračovala třetím zápasem. Hradečtí hokejisté se snažili ze všech sil urvat první vítězství, ale Spartě nakonec podlehli 3:4. Pražané mají mečbol, který pro ně znamená jednu výhru od postupu do semifinále. Ale dokud nenavlíknou na pomyslný náhrdelník čtvrtý korálek, není nic rozhodnuto. Východočeši v posledních zápasech bojovali jako lvi a v pondělí ještě přidají!

Mountfield HK – HC Sparta Praha, pondělí od 18:00: ON-LINE

První šanci na odvrácení vyřazení mají hradečtí hokejisté v pondělí 16. 3. od 18:00, kdy série pokračuje opět na hradeckém ledě. Mountfield se musí zaměřit především na to, aby hrál co nejmenší počet oslabení, protože Sparta je zatím v celé sérii velmi tvrdě trestá.

Své o tom ví i hradecký specialista na defenzivu Jiří Vašíček. „Sparta hraje přesilovku výborně a my jí špatně bráníme, nic jiného v tom není. Musíme se na to podívat na videu, není totiž možné, abychom v každém zápase inkasovali branky v oslabení,“ není spokojen vítěz Radegast indexu základní části.

V základní části inkasoval Hradec od Sparty pouze jeden gól v oslabení, během čtvrtfinále ale Sparta dokázala přesilovku využít už sedmkrát! „Oproti základní části necháváme Spartu, aby si s námi dělala, co chce. To prostě musíme změnit, hrát to jinak, daleko lépe!“ říká nesmlouvavě hradecký zadák. „Trenér nám k tomu určitě řekne své. Jsme teď nad propastí a nezbývá nám nic jiného, než naši hru zlepšit,“ nabádá.

Jiří Vašíček je pověstný tím, že do hry dává celé srdce. Proto ho jako specialistu na oslabení mrzí, že Sparta v přesilovkách tolik dominuje. „Jsem hráč, který oslabení hraje a jsem na ledě od toho, abychom nedostávali góly. My je ale dostáváme a já nemůžu být spokojený. Tohle je play off a přesilovky ho rozhodují. Musíme hru v oslabení razantně zlepšit,“ ví bývalý hráč obětavý bojovník.

Chceme se zapsat do historie otočením série!

Hradečtí hokejisté sice prohrávají v sérii 0:3, ale zbraně složit nehodlají. „Tady už není co řešit. Nesmíme na Spartu zkoušet hrát pohledný hokej. Hlavní je, aby na ledě každý nechal všechno, abychom se pak sami sobě mohli podívat do očí. Ještě pořád série neskončila, ještě je o co hrát,“ burcuje populární „Váša“.

Série mezi Hradcem a Spartou je velice vyhrocená. Hradecký tým ale ví, že musí ještě přitvrdit, aby dokázal odvrátit hrozbu konce sezóny. „Jsme na ně ještě moc hodní. Musíme přitvrdit! Jestli Sparta chce postup, tak ji to musí bolet! Musíme si uvědomit, že jsme nad propastí a že nám může skončit sezóna. Musíme se vydat ze všech sil,“ hecuje sebe i parťáky Vašíček.

Často se nestává, aby tým dokázal otočit stav 0:3 na zápasy. Ale krása sportu tkví ve skutečnosti, že dokáže psát neuvěřitelné příběhy. „Nevím, jestli už se to někdy v historii stalo, aby tým dokázal otočit takový stav série. Ale proč bychom to nemohli dokázat my? My se chceme zapsat do historie a otočit sérii v náš prospěch. Síla se vždy najde. Jde o vybojování jednoho vítězství. Dokud nemají na kontě čtyři výhry, tak tam nejsou. Sparta se teď cítí dobře, ale poslední krok je vždy nejtěžší a my jim ho rozhodně nedáme zadarmo,“ vysílá do pražské kabiny jasný vzkaz hradecký válečník.

Vstupenky v prodeji, fanděte jak o závod!

I přes velký zájem o oba zápasy jsou vstupenky na pondělní utkání stále k dispozici. Možnost na nákup lístků budou mít návštěvníci od 13:00 až po začátek utkání na pokladnách FORTUNA arény.

Hradečtí fanoušci dostanou příležitost ukázat své kvality fandění. Na pondělní zápas totiž dorazí zástupce Radegastu, oficiálního piva extraligy, který bude měřit hlasitost fandění. Pokud budou fanoušci Mountfieldu HK nejhlasitější ze všech účastníků čtvrtfinále, dostanou velkou pivní zásobu! Naměřená hodnota v decibelech se totiž vynásobí deseti a právě tolik piv případně hradečtí fanoušci obdrží.

Překonejme hodnotu z loňského čtvrtfinále, kdy bylo pod Bílou věží naměřeno ohlušujících 108,9 decibelů! Dokažme, že ti nejlepší a nejhlasitější jsou právě ti z Hradce!

Sestavy z minulého utkání
Kacetl – Pláněk, Vydarený, Čáp, Jank, Dietz, Vašíček, Smetana – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Knotek, Pospíšil – Vantuch, Kukumberg, Červený – Valcourt, Tvrdík, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.
Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek – Réway, Hlinka, Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.