Preview k zápasu
út 28.3.2017 | Petr Šatalík

Je to tady! Historicky první semifinále extraligy v Hradci Králové začíná

Počátky hokejového klubu v městě pod Bílou věží se datují do druhé poloviny dvacátých let minulého století. Za tu dobu, co se hraje na soutoku Labe a Orlice lední hokej, nezažil nikdy místní klub takový úspěch, jakého Východočeši dosáhli letos. Již ve středu vůbec poprvé v historii zakusí Lvi chuť semifinále play off české nejvyšší soutěže! Protivníka budou mít více než zdatného – brněnskou Kometu, která titul pro mistra republiky vybojovala již jedenáctkrát.

Mountfield HK – HC Kometa Brno, středa od 17:20: ON-LINE

Hodnocení soupeře i náhled na východočeský celek poskytl Rastislav Dej. „Všechny letošní zápasy s Kometou byly velmi těžké, máme vyrovnaný tým, dobře poskládaný. Je to tu narvané dobrými hokejisty. Každý by si měl vážit toho, že tu může hrát, že má nějakou pozici v týmu a tu musí přijmout. V sérii s Brnem to bude klíčové. Důležité je, že každá lajna může dát gól, ale každý musí přijmout svou úlohu, abychom všichni hráli jako tým, udržovali systém, který máme připravený,“ nabádá slovenský forvard.

Útočník Mountfieldu také pečlivě sledoval sérii Brna s pražskou Spartou. „Určitě to bylo trochu překvapující, i pro mě. Vyšly jim dvě utkání venku, otočili to, dali góly ke konci zápasu. Paradoxně v každém utkání prohrávali, ukázalo to jejich sílu, že se dokázali do zápasu vrátit. Bylo to pro mě velké překvapení, čeká nás kvalitní soupeř,“ je si vědom síly Komety rychlonohý hokejista.

Všeobecně je známo, že Lvi v DRFG Areně nevyhrávají, naskýtá se však ideální příležitost tuto sérii zlomit. „Každý soupeř v play off je kvalitní a Kometa postoupila za stavu 4:0, měla trochu delší čas na oddych, ale to je jedno. My se na ně připravíme. Mají velmi dobrý tým, zbytečně bych to tu rozebíral do detailů, ještě si k tomu něco určitě povíme, pustíme v kabině nějaké video. Ale bude to hlavně o našem přístupu, každý z nás do toho musí dát 100%, jen tak můžeme uspět,“ hecuje mužstvo k maximálnímu nasazení Rastislav Dej.

Celý rozhovor s ním si budete moci přečíst ve Lvím bulletinu.

Kometa – tým zrozený pro play off

Zajímavá fakta jste o brněnském celku mohli nalézt již v některých starších článcích, k dispozici vám byly nejrůznější statistické údaje, zavzpomínali jsme na všechny letošní vzájemné duely s Moravany a rovněž již máte představu o tahounech mužstva pod vedením Libora Zábranského.

Na co se můžete v semifinále těšit? Slíbit toho lze opravdu hodně. Za samozřejmou se pokládá fantastická atmosféra, možná nejlepší v celém letošním play off.

V minulé sezóně se Kometa daleko nedostala, v základní části se umístila na devátém místě a hned v předkole vypadla s Piráty z Chomutova poměrem 1:3 na zápasy. Letos však předvedla ve čtvrtfinále vyřazovací části svou sílu. S pražskou Spartou ve všech čtyřech utkáních prohrávala, přesto zvládla každé z nich otočit a pohodlně zvítězila 4:0.

Důležité informace k semifinálovým sobojům

FORTUNA aréna se otevírá v 15:50, prostory sektoru hostí budou odděleny bezpečnostním plotem a to na horní i spodní části ochozu. Bezpečnostní opatření budou zvýšena, u vchodu budou probíhat důkladné osobní prohlídky návštěvníků, pročež doporučujeme dorazit na utkání s dostatečným časovým předstihem.

Na první souboj s brněnskou Kometou zbývá posledních 200 vstupenek. Ty jsou k dispozici na pokladnách FORTUNA arény (otevřeno od 13:00). V on-line prodeji je zakoupit nelze. Přijďte podpořit svůj oblíbený tým, pomozte mu svou podporou porazit kvalitního protivníka a získat důležitý první bod!

Na utkání dorazte nejlépe v bojových barvách, abyste mohli vyhrát některou ze zajímavých cen. Přesně tak zní motto Mountfieldu HK pro letošní vyřazovací boje! Krom toho je pro vás připraven doprovodný program, další akce a soutěže, o druhé přestávce například Generali Puk, jehož vítěz si domů odnese speciální odměnu – Stiga hokej!

Sestavy z minulého utkání
Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Čáp – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.
Čiliak – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, Trška, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák, Vincour. Trenér: Libor Zábranský.