ne 18.1.2015 | Lukáš Štěrovský

Jiří Šimánek: Musíme zopakovat dobrý výkon ve více zápasech v řadě

Třetí střetnutí sezóny 2014/15 mezi Hradcem Králové a Kometou Brno určitě nebude zápasem, který by si Hradečtí chtěli dát za rámeček. Čtyři branky v rozmezí deseti minut druhé třetiny rozhodly o osudu utkání, v němž nakonec Kometa rozstřílela Východočechy 7:0. Poprvé ve vzájemné letošní sérii tak byla prolomena neporazitelnost domácího celku. Za celou kabinu se průběh utkání pokusil shrnout ten nejpovolanější – kapitán Mountfieldu Jiří Šimánek.

Někdy se zápas nepovede, utkání s Kometou bylo asi tím případem. Jak ho hodnotíte vy jako kapitán týmu?
Myslím, že první třetina byla ještě docela obstojná. Pak přišlo deset trapných minut a bylo po zápase.

V čem byl hlavní rozdíl mezi vámi a soupeřem a v čem spočívala ona trapnost?
Byli jsme všude, a nikde, dělali jsme hloupé věci. Napadalo nám tam pět gólů za deset minut a z toho už jsme se nedokázali do konce zápasu probrat.

Myslíte, že je potřeba razantně překonat hru směrem dozadu? V Třinci jste dostali osm gólů, s Brnem sedm…
Bohužel nejsme schopni zopakovat dva tři zápasy za sebou stejný výkon. Třeba v Olomouci jsme domácí do moc gólových šancí nepouštěli, a s Brnem to mohlo být 0:7 už po dvou třetinách.

Pro brankáře to byla hodně složitá situace, kterou oba dva odnesli. Co tomu říkáte?
Gólmani nás v předchozích zápasech podrželi, s Kometou jsme jim to bohužel neoplatili. Doufám, že to na nich nenechá větší následek. Musíme na zápas co nejrychleji zapomenout.

V závěru jste měl obrovskou šanci, kdy na vás zela odkrytá branka. Byl to ten typ zmaru, kdy už člověk ani netrefí prázdnou bránu?
To naprosto korespondovalo s utkáním. Kdybych to plivl po ledě, tak by to možná prošlo. Opřel jsem se do toho na plné pecky a trefil hokejku ve víku – to bylo už jen pro zasmání. Bohužel.

Budete se prohrou nějak víc zaobírat vzhledem k tomu, že už v úterý hrajete na Slavii, což bude další důležitý zápas o postavení v tabulce?
Samozřejmě je třeba si to rozebrat, a to hlavně v hlavách. Ne až samotnou hru, ale dát myšlení zase trošičku někam jinam a jet na Slavii odehrát podobné utkání, jako jsme odehráli v Olomouci.