Tiskové zprávy
po 19.1.2015 | Tisková zpráva

Tisková zpráva k utkání Mountfield HK vs. HC Kometa Brno

Nedělní zápas mezi týmy Mountfield HK a HC Kometa Brno byl ze strany pořadatelské služby a Policie (Městské i státní) vyhodnocen jako vysoce rizikový, zejména s přihlédnutím k výtržnostem ze strany brněnských fanoušků na našem i jiných hokejových stadionech v minulosti.

Pořadatelská služba společně se zástupci Městské policie v souladu s „Návštěvním řádem“ a §15 Tabákového zákonu č. 379/2005 Sb. prováděla u některých fanoušků hostujícího týmu, kteří jevili známky podnapilosti či se nevhodně chovali, dechovou kontrolu s tímto výsledkem (dle vyjádření Městské policie):

„Před utkáním bylo kontrolováno 26 osob, z toho 17 nevpuštěno (u nevpuštěných osob bylo naměřeno 0,5 – 1,8 promile alkoholu), po 1. třetině kontrolováno 6 osob, z toho 4 nevpuštěni ze stejného důvodu (0,5 – 1,8 promile alkoholu) a po 2. třetině kontrolovány 3 osoby, z toho jeden vpuštěn ihned a 2 vpuštěni následně.“

Nevpuštěným osobám byla odebrána vstupenka, aby se zamezilo jejich případnému opětovnému vstupu na zimní stadion. Hokejový klub je těmto osobám na základě prokázání škody na majetku připraven vrátit vstupné.

Nutno dodat, že i díky těmto opatřením proběhl nedělní zápas bez jediného konfliktu.