po 28.12.2009 | Michal Luňák

Jiří Slabý: ,,Tým odvedl skvělou práci”

Zdá se, že čas vánoc je časem hradeckých hokejistů. Před Štědrým dnem vyprovodili v derby Chrudim a krátce po Štědrém dnu si dojeli pro tři body na horký led do havlíčkobrodské Kotliny. Potěšující na tomto faktu je hlavně výkon který vedl k výhře svěřenců trenérské dvojice Mička – Slabý. Východočeši předčili domácí Rebely ve všech herních činnostech a po týmovém výkonu tak domů vezou zaslouženě tři body. ,,Byla to z naší strany super odvedená práce celého mančaftu a kluky musím pochválit a poděkovat jim,“ nechal se po utkání slyšet hradecký asistent Jiří Slabý. Na hradecké hokejisty čeká další utkání již ve středu, kdy v posledním zápase kalendářního roku 2009 přivítají Duklu Jihlava. a utkání začíná v ČEZ stadionu tradičně v 18:00.

Hradečtí hokejisté dokázali vyhrát na ledě Havlíčkova Brodu přesvědčivě 5:2 a tak v pozápasovém hodnocení neměl asistent trenéra Jiří Slabý žádný důvod k nespokojenosti. ,,Utkání si mi hodnotí hodně dobře, byla to super odvedená práce celého mančaftu,“ pochválil Jiří Slabý své svěřence.

První třetina pondělního duelu byla hodně nervózní. Nikdo nechtěl udělat chybu a inkasovat první branku. Hradec šel sice do vedení, ale dlouho se z něj neradoval. ,,Byla škoda že jsme se hned po brance nechali vyloučit do tří. Pravda je ta, že ten začátek utkání byl opatrnější, my jsme nechtěli udělat nějakou hloupou chybu a dát Brodu šanci jít třeba do vedení. Kluci to zvládli a potvrdili ten náš pocit ze včerejšího tréninku, kde na mužstvu byla patrná velká touha zde uspět.“

Mohlo by se zdát, že o výhře rozhodl úvod druhé třetiny, ale velkou měrou se o výhru přičinila hra týmu v oslabení, včetně toho dlouhého tři na pět v začátku třetí třetiny. ,,Tam jsme odvedli skvělou práci a nepustili Brod zpátky do utkání. Ono nás ta hra v oslabení semkla a navíc to kluci odehráli skutečně skvěle a hra v oslabení byla pro vývoj toho utkání hodně důležitá.“

Jak okomentovat ten skvělý vstup do druhé třetiny? ,,Bylo super, že tam vlítla první lajna a hned dala branku. To domácí hodně zaskočilo a dostalo je to do kolen. Pak se to v té návaznosti na sebe nalepilo a vedli jsme 4:1. Lepší začátek třetiny jsme si ani nemohli představovat.“

Východočeši dokázali skórovat v přesilovce, oslabení i hře pět na pět. To je slušná vizitka a svědčí to kompaktním výkonu. ,,Já bych to nechtěl zakřiknout, ale na týmu je strašně vidět, jak si přes ty vánoce odpočal a nabral ani ne tak sílu, jako novou chuť do toho hokeje. To dneska dle mě hodně rozhodlo, chuť se o to porvat.“

Jak tým snáší změnu v prvoligových termínech a tyto vánoční zápasy? ,,Ani to nijak nekomentovali. Asi se jen méně najedli a bylo to na ledě vidět (směje se).

O měsíc dříve než se předpokládalo jste v týmu přivítali Patrika Fořta. Co říct k jeho výkonu na tradičním místě po boku kapitána Roubíka? ,,Patrik tam nějakým určitým způsobem zapadl zpátky do té řady a doufáme, že se mu bude více dařit. Jarda Roubík navíc hraje ve velké pohodě, takže by ten Patrikův návrat měl být pro něj lehčí. Dneska odvedl poctivou práci a podílel se na výhře stejně jako zbytek týmu,“ uzavřel Jiří Slabý po utkání na ledě Havlíčkova Brodu.