Preview k zápasu
so 26.12.2009 | Michal Luňák

Vánoční formu hradeckých hokejistů otestují Rebelové z Havlíčkova Brodu

Bývalo tradicí, že první hokejová liga držela vánoční přestávku. V letošním ročníku tomu však je jinak a na hráče i fanoušky čekají dvě vložená kola. V tom prvním zajíždějí hradečtí hokejisté do Havlíčkova Brodu, kde vyzvou místní Rebely. Oba soupeře dělí pouhé čtyři body a tak utkání má svou důležitost, ostatně jako každé ve vyrovnané soutěži jakou letošní první liga rozhodně je. Rebel zvládl na výbornou dvě předvánoční utkání. Nejprve si na svém ledě poradil s Vrchlabím a pak si přivezl tři body z horkého třebíčského ledu. Hradec si také zpříjemnil vánoční svátky, když na svém ledě porazil Chrudim. Pondělní utkání začíná v havlíčkobrodské Kotlině v 18:00.

Poprvé v první lize zažijí fanoušci i hráči atmosféru vánočních zápasů. Tato novinka jistě přispěje atraktivitě a vyšším návštěvám na prvoligových stadionech. Jedna taková vyšší návštěva se očekává i v pondělním večeru v havlíčkobrodské Kotlině, kam zajíždějí hokejisté HC VCES Hradec Králové, kteří vyzvou domácí Rebely. Obě mužstva dělí pouhé čtyři body ve vyrovnané tabulce a i když je teprve konec prosince, předkolo play-off se kvapem blíží každý bod je důležitý. Rebelové se nacházejí na sedmém místě tabulky a o tom, že mají dobrou formu se přesvědčila i velice dobře hrající Třebíč, která podlehla Rebelu na vlastním ledě 0:2. Hradec také zvládl poslední předvánoční kolo a porazil v derby Chrudim 6:3 a opět se tak vrátil na vytoužené čtvrté místo zaručující přímou účast ve čtvrtfinále první hokejové ligy.

Nejproduktivnějším hráčem týmu z Vysočiny je Tomáš Svoboda s bilancí 10+19. Druhým mužem tabulek je současně nejlepší střelec Miroslav Holec (15+12). Nejlepší trojici pak uzavírá Miroslav Třetina s bilancí 12+14. Obráncům vévodí zkušený Michael Vyhlídal, který nasbíral šestnáct kanadských bodů (4+12). Výkony zkušeného zadáka ocenil také trenér Slavie Praha Vladimír Růžička, který vzal Michaela na extraligové utkání do Brna. Rebelové v současné době nemají brankářskou jedničku. Do branky se v sezóně postavilo již pět mužů v masce. Nejvíce minut má na svém kontě Jaroslav Suchan, který nyní tvoří brankářskou dvojici s mladíčkem Dominikem Furchem. Ten nezvládl roli extraligové jedničky na Slavii a tak jej Vladimír Růžička poslal na farmu do Brodu sbírat další zkušenosti se seniorským hokejem. Kdo se tedy postaví hradeckému útoku v čele s rozjetým kapitánem Roubíkem zůstává otázkou, kterou zodpoví až trenér Novák před pondělním střetnutím.

Oba pondělní soupeři za sebou mají dvě vzájemná střetnutí v letošním ročníku a každý se radoval z jedné výhry. Rebelové si však svou domácí výhru vybojovali až v samostatných nájezdech v poměru 5:4. Východočeši pak domácí odvetu zvládli na výbornou a po jednom z nejlepších výkonů v letošní sezóně porazili svého soupeře vysoko 6:1 a od vyššího brankové přídělu zachránil Rebel výborně chytající Stanislav Neruda, který v době reprezentační přestávky tým posílil. V pondělí tak jeden z týmů převáží bilanci vzájemných duelů na svou stranu. Utkání začíná v havlíčkobrodské Kotlině v 18:00 a řídit jej bude trojice vedená panem Hrubým, kterému na čarách budou pomáhat pánové Hejl a Žídek. Fanoušci kteří nepojedou povzbudit svěřence Jiřího Mičky přímo do Brodu, mohou utkání sledovat v tradičním ON-LINE přenosu domácí redakce.