In-line
pá 1.6.2012 | Jakub Malý

Kubica a Brož nás budou reprezentovat v Německu

Taky letos bude mít hradecký hokej zastoupení na Mistrovství světa IIHF v inline hokeji. Na šampionát do Německa vyrazili hokejisté Zdeněk Kubica a Luděk Brož.

Druhý jmenovaný byl členem loňského zlatého výběru na domácím mistrovství v Pardubicích. Na tomto turnaji zaznamenal dva hattricky, až do čtvrtfinále doslova zářil. V bojích o medaile ho sice střelecké štěstí opustilo, ale týmový úspěch vše vynahradil. Brož se před krátkým časem vrátil do dresu hokejového Hradce Králové. Teď společně se stříbrným medailistou z roku 2010 Kubicou odcestoval do německého Ingolstadtu.

Šampionát odstartuje už dnes, tedy v pátek 1. června a potrvá do čtvrtka 7. června. Naše reprezentace změří síly v zahajovací den turnaje od 18 hodin s Velkou Británií. V sobotu hraje v 16 hodin s Finy a v neděli zakončí účinkování v základní skupině duelem se Švédy od 16 hodin. Ve druhé skupině si zahrají Spojené státy americké, Kanada, Slovinsko a pořadatelská země. Čtvrtfinále je na programu v úterý 5. června a zahrají si v něm všichni účastníci hlavní divize křížovým systémem mezi sebou.

V divizi I nastoupí národní výběr Maďarska, který se v tomto týdnu připravoval v Hradci Králové. Jako asistent u této reprezentace působí Miroslav Vybíral, rovněž spojený s hradeckým hokejem.