Rozhovory
po 13.12.2010 | Petr Neckař

Ladislav Jindřich: Rychle jsme dali góly, pak jsme zápas skoro až do konce měli pod kontrolou

Celkem sedm branek, z toho pět do sítě hostů, padlo v sobotním utkání Hradce Králové s Táborem. Na výhře domácích 5:2 měl výrazný podíl Ladislav Jindřich, který byl střelcem dvou gólů – poprvé se trefil v devatenácté a podruhé ve čtyřiapadesáté minutě. Díky svému dobrému výkonu byl po skončení zápasu vyhlášen nejlepším domácím hráčem.

V utkání s Táborem se ti střelecky dařilo. Navíc jste vyhráli, takže hodnocení zápasu z tvého pohledu bude jistě pozitivní. Je to tak?
Myslím si, že jsme odehráli super utkání. Ze svého pohledu ho hodnotím jako hodně vydařené. Od začátku jsme hráli to, co jsme potřebovali. Rychle jsme dali góly, pak jsme zápas skoro až do konce měli pod kontrolou. Je jen škoda těch dvou gólů, které jsme ke konci dostali.

V utkání s Berounem jste prohráli kvůli brance, která padla v 59. minutě, v utkání s Táborem jste také dostali góly v posledních minutách. Je škoda, že jste v závěru polevili, i když v utkání s Táborem to naštěstí nemělo vliv na to, kdo bude vítězem… Čím to teď bylo, že jste v závěru dostali dvě branky? Mysleli jste si, že už vedete o hodně gólů, že už je vše v pohodě?
Je pravda to, že jsme na konci zápasu věděli, že už máme zápas vyhraný. Trošku jsme polevili. Bude se to vyhodnocovat, každopádně nejdůležitější je, že jsme vyhráli.

Když se vrátím k první třetině, první branka mohla padnout už při trestném střílení, které bylo nařízeno za faul na Roubíka…
Tu šanci sice Roubík neproměnil, nicméně je super, že jsme pak v té třetině dvě branky dali. Mohli jsme se pak díky tomu soustředit na to, abychom zápas odehráli v klidu. Byli jsme skutečně v klidu, což bylo na hře vidět.

Ve druhé třetině jste měli řadu šancí ke zvýšení stavu utkání, z nichž jedna skončila gólem. Roubík po krásném úniku nahrál Budínskému a bylo to 3:0. Další gól už ve druhé třetině nepadl, zato poslední část utkání byla, i díky tobě, na branky úrodná – a to na obou stranách…
Do doby, než jsme dostali gól, jsme hráli v úplném klidu. Nedělali jsme v té třetině do té doby nějaké velké chyby. Těch obdržených gólů je škoda, hosté se snažili, aby s tím ještě něco udělali. Z výhry mám radost, každopádně čekají nás další zápasy. Ve středu jedeme do Vrchlabí, v sobotu pak máme doma Ústí. Fanoušky bych tímto chtěl pozvat na kvalitní hokej s kvalitními soupeři.