Preview k zápasu
pá 23.3.2018 | Petr Šatalík

Liberecká tvrz musí padnout! Hradec míří pod Ještěd bojovat o naději

Složitá, nicméně stále ne neřešitelná situace stojí před mužstvem Václava Sýkory. Liberečtí Bílí Tygři vedou ve čtvrtfinálové sérii nad Mountfieldem 3:2 na zápasy a jediná výhra je dělí od postupu do semifinále. Hradec tak musí oba zbývající zápasy urvat pro sebe. Pod Ještědem se však neradoval z vítězství už téměř pět let. Jestli chce pomýšlet na postup do dalšího kola, musí tuto nepříznivou bilanci bezpodmínečně zlomit!

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK, sobota od 11:00: ON-LINE

Východočechy trápí především špatné vstupy do duelů, své o tom ví také Jiří Šimánek. „Bohužel v každém zápase prohráváme a od toho se pak začátek odvíjí. Nás to vždycky rozloží. V posledním utkání nás to rozebralo na delší dobu a vůbec jsme se do toho nedostali,“ ohlíží se ještě za předcházejícím soubojem s Tygry zkušený forvard Hradce.

Jakým způsobem se vůbec dá Liberec porazit? Pravděpodobně nejlepším způsobem je častá střelba… „Samozřejmě, všechno musí letět na bránu. Nějaký gól tam prostě musíme dokopat. Bohužel v téhle sérii ty branky, které jsme dávali v základní části, kdy jsme byli na brankovišti důraznější, nemáme, a hrozně nám chybí,“ přiznává dlouholetý člen kádru Mountfieldu.

Nyní Lvi opět vyrazí na sever Čech. Jak se vůbec hraje hradeckému mužstvu v městě pod Ještědem? „Samozřejmě nám každý připomíná, že jsme tam nikdy nevyhráli za tři body. Teď tam ale nepotřebujeme vyhrát za tři body, musíme tam jen vyhrát,“ upozorňuje na nelichotivou bilanci východočeského mužstva dvaadvacítka výběru Václava Sýkory.

V předcházejícím střetnutí s Bílými Tygry se vám povedla třetí třetina, je to něco, od čeho se můžete odpíchnout? „Liberec se tam zase trošičku stáhnul, nebyl už tolik aktivní. Nám nic jiného nezbývalo, tenhle styl, kterým jsme se prezentovali, musíme předvést i v Liberci,“ uvědomuje si Jiří Šimánek.

Lvi za celou sérii nevstřelili první gól zápasu

kolodatumdomácíhosté
ČF1 čt 15.3.2018 Mountfield HK Liberec 3:2p (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
ČF2 pá 16.3.2018 Mountfield HK Liberec 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
ČF3 po 19.3.2018 Liberec Mountfield HK 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
ČF4 út 20.3.2018 Liberec Mountfield HK 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
ČF5 čt 22.3.2018 Mountfield HK Liberec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Východočeši přitom do série vstoupili dobře, v prvním zápase sice rychle prohrávali po brance Marka Kvapila, jenže během čtyř minut srovnali, když se v předbrankovém prostoru nejrychleji zorientoval Petr Koukal. Ve druhé třetině pak dokonali obrat, po krátké přihrávce Smoleňáka se ranou na zadní tyč prosadil Lukáš Cingel. Avšak Marek Kvapil měl přichystanou ještě jednu gólovou trefu, kterou zařídil prodloužení. To rozhodla trocha štěstí, která stála při Lukáši Vopelkovi, jenž nahodil kotouč do brankoviště Liberce a obránce Šmíd si jej srazil do vlastní sítě.

Začátek druhého klání proběhl stejně jako úvod prvního duelu. Liberec dal rychlý gól po střele Martina Bakoše. Lvi dlouho nemohli najít odpověď, v závěru však vyprovokovali Bílé Tygry, kteří se přestali soustředit na hru a víc se věnovali faulům, jež Východočeši ztrestali. Nejprve srovnal tvrdou ranou Lukáš Cingel. Nejhezčí okamžik večera pak předvedl Radek Smoleňák, jenž unikl obraně soupeře a kličkou do bekhendu otočil skóre. 69 sekund před třetí sirénou zpečetil výhru Mountfieldu Jaroslav Bednář. Hradec vedl 2:0 na zápasy.

Jenže s přesunem série pod Ještěd přišla změna i ve výsledcích. Liberec v první třetině třetího duelu udeřil hned dvakrát góly Marka Kvapila a Jana Ordoše, na něž Lvi reagovali šikovnou tečí Radka Smoleňáka. V úvodu druhého dějství se však trefil Tomáš Filippi, na jehož zásah navázal v závěru utkání opět Marek Kvapil. Rudolf Červený svou dorážkou krátce před závěrečnou sirénou pouze snížil na konečných 2:4 z pohledu Mountfieldu.

Čtvrtý duel byl zatím nejjednoznačnější. Bílí Tygři rozhodli o své výhře již v 6. minutě gólem Tylera Redenbacha. Ještě v první třetině přidal druhý zásah mužstva z města pod Ještědem Michal Bulíř. Na startu druhé dvacetiminutovky se trefil Marek Kvapil a zbytek zápasu už museli Liberečtí jen dobře odbránit, Lvi na jejich pevnou defenzívu nenašli recept a série se tak za vyrovnaného stavu vrátila pod Bílou věž.

Bitvu o mečbol, stejně jako všechna předcházející utkání, začali lépe Liberečtí. Po 79 sekundách hry se trefil fantom série Marek Kvapil. Na začátku druhého dějství měli Hradečtí smůlu, která je stála zápas, přihrávku Jaroslava Vlacha si Gregorc nešťastně srazil do vlastní sítě a Bílí Tygři vedli o dvě branky. Hradec v závěru bojoval, ale víc než snížení Rudolfa Červeného nevytěžil. Severočeši tak disponují dvěma mečboly, hned první navíc mají v domácím prostředí, kde Mountfield nevyhrál už téměř pět let.

Pod Ještěd míří i fanklub, na zápas vyrazte s předstihem

V sobotním zápase budou hradečtí hokejisté potřebovat každého fanouška. Svými hlasivkami je vyráží podpořit také hradecký fanklub. Pokud se výjezdu s ním chcete zúčastnit i vy, stačí napsat vaše jméno (případně jména osob, které také přihlašujete) na e-mailovou adresu vyjezdy@fanclubhchk2007.cz. Více informací včetně ceny výjezdu naleznete na oficiálních stránkách fanklubu.

Pokud je to možné, vyrazte na utkání s dostatečným časovým předstihem, obzvlášť, jedete-li autem, vzhledem k následujícímu programu v nedalekém Sport Parku bude zcela uzavřeno centrální parkoviště u Home Credit Areny. Zároveň je nezbytně nutné počítat také s omezenou kapacitou ostatních parkovacích míst poblíž libereckého stadiónu. Více informací se dozvíte v tomto článku.