Preview k zápasu
pá 9.11.2012 | Sanny Muharem

Lvi chtějí skolit Draky, vyráží do Šumperka

Královští lvi se opět vydají ven. Hradečtí hokejisté nezvládli domácí zápas s Olomoucí a nyní budou chtít středeční prohru odčinit. Vydají se vyloupit dračí sluj, ve které Šumperští vyhráli již tři utkání v řadě. Hradci se však letos venku daří, z kluzišť soupeře odjížděl již šestkrát jako vítěz. Nyní se Východočeši pokusí přehrát tým, se kterým už jednou zvítězili. Jak vše dopadne? Střetnutí startuje v sobotu v 17.00 hodin na šumperském zimním stadionu.

Porovnání soupeřů
vs.
10. postavení v tabulce 6.
8-1-1-10 celková bilance 8-2-2-8
27 získané body 30
52:67 skóre 61:56
6:3 (Havl. Brod - D) nejvyšší výhra 6:1 (Šumperk - D)
1:7 (Kadaň - V) nejvyšší prohra 1:7 (Jihlava - V)
Daniel Vrdlovec (8+10) nejproduktivnější hráč Petr Haluza (9+9)
Daniel Vrdlovec: 8 nejlepší střelec Zdeněk Kubica a Petr Haluza: 9
Daniel Vrdlovec: 10 nejvíce asistencí Michal Mikeska: 10
Aleš Holík: 60 min. nejtrestanější hráč Martin Vágner: 44 min.
Tomáš Štůrala:
19 zápasů, 89.61%
úspěšnost brankáře Jakub Čech:
18 zápasů, 91.70%

Hradec touží získat v Šumperku tři body, domácí tým ale bude mít o motivaci postaráno. „V sobotu vyrážíme do Šumperka s rozhodnutím bojovat o tři body. Víme, že je soupeř doma nesmírně nebezpečný, porazil Mladou Boleslav i Ústí nad Labem. Šumperk bude hodně napadat, musíme se tedy připravit na agresivní hokej v soupeřově podání,“ upozorňuje před zahájením sobotního klání hlavní kouč Martin Hosták.

Martin Hosták

Šumperk se může pochlubit i početnou diváckou základnou. Tamní fanoušci dokáží vytvořit na svém stadionu pořádný hukot. „V Šumperku je dobrá atmosféra, nesmíme podlehnout tlaku a odehrát podobně kvalitní zápas jako v Litoměřicích,“ zmiňuje.

Královští lvi už mají k dispozici kompletní složení kádru. Jak Michal Tvrdík, tak Václav Čížek se dali zdravotně dohromady a do sobotního duelu by tak měli zasáhnout. „Do sestavy se vrací i Venca Čížek, takže marodka je v současné chvíli vyprázdněná, což nás pochopitelně moc těší,“ spokojeně konstatuje Martin Hosták.

Výhry střídají prohry

Poslední zápasy soupeře
Beroun – Šumperk 5:3
Šumperk – Havl. Brod 6:3
Most – Šumperk 5:3
Šumperk – Litoměřice 3:1

Draci nezačali tento ročník druhé nejvyšší tuzemské soutěže zrovna nejlépe. Po osmi kolech měli na svém kontě pouhých sedm bodů. Pak se ale Šumperk dokázal trochu zvednout, a to především díky výhrám proti Mladé Boleslavi nebo Ústí. Nyní na Hradecké ztrácí pouhé tři body. V sobotu se tak dá očekávat lítá bitva.

Za nejcennější šumperskou výhru tedy rozhodně můžeme považovat tu s Mladou Boleslaví. V tomto střetnutí vedl domácí celek již rozdílem tří branek, svěřenci trenéra Výborného pak sice ještě mohutně dotahovali, nakonec ale domácí zvládli. Tyršův stadion tak málem zaplavila vlna euforie. Draci si brousí zuby i na Královéhradecké, jak toto klání dopadne?

Loučení s Romanem Meluzínem

Dlouholetá šumperská legenda bude nyní odměněna. Pokud vyrazíte do Šumperku, budete moci sledovat ceremoniál, kde šumperský hokejový klub poděkuje bývalému kapitánovi Romanu Meluzínovi. Ten pomáhal Šumperku řadu let, je mimo jiné dvojnásobným mistrem světa. Cíl je prostý, oficiálně se rozloučit s hráčskou kariérou.

Tato slavnost začne přibližně patnáct minut před zahájením zápasu. Pokud tedy cestujete do Šumperka, můžete zhlédnout právě i zmiňovaný ceremoniál. Roman Meluzín aktuálně trénuje brněnský starší dorost, jakým směrem se bude ubírat jeho hokejový život dál?

První vzájemný zápas

Na první měření sil vzpomínají Hradečtí s oblibou. Na svém ledě totiž svého soka dokázali jednoznačně přehrát. Do vedení se sice nejprve dostali Šumperští, hokejisté zpod Bílé věže pak ale zapnuli a zcela otočili vývoj. Následně už měl Hradec tři body v hrsti, skóre se zastavilo až na šestce. Po šedesáti minutách svítil na kostce výsledek 6:1, což byla zatím nejvyšší výhra Královských lvů.

Individuální statistiky

Statistikám nadcházejícího soupeře vládne Daniel Vrdlovec, jemuž se prozatím podařilo nastřádat celkem osmnáct bodů (8+10). Na paty mu šlape Karel Plášek, který má jen o dva body méně, logicky tedy šestnáct (7+9). Trojici nejpilnějších následně uzavírá forvard Aleš Staněk (5+8). Nejproduktivnějším obráncem je Aleš Holík s dvanácti body (4+8).

Zajímavosti k utkání

» Královéhradeckým se letos daří paradoxně více venku. Na hřištích soupeře dokázali Východočeši vyválčit výhru šestkrát, před domácím publikem se radovali pouze čtyřikrát.

» Marodka hradeckého mužstva se vyprázdnila. Do utkání by měl zasáhnout i Václav Čížek.

» Hradec zaznamenal se Šumperkem svoji nejvyšší výhru v sezóně.

» Na šumperském stadionu proběhne loučení s hokejistou Romanem Meluzínem.

Utkání vypukne v 17.00 hodin, patnáct minut předtím startuje zmiňovaný slavnostní ceremoniál s Romanem Meluzínem. Pokud se ale do Šumperka nechystáte, kromě tradičního on-line přenosu můžete sledovat i live stream. Ten je k dispozici ZDE.

Sestavy z minulých utkání
Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Kovář, Suchý, Pastor, Bail – Haas, Plášek, Staněk – Rufer, Hulva, Vrdlovec – Cink, Hlinka, Finsterle – Blinka, Skoumal, Vachutka – Kindl. Trenér: Radek Kučera.
Čech – Roupec, Chmelíř, Karlíček, Hendrich, Kania, Vágner, Čáp, Klement – Budínský, Mikeska, Haluza – Kubica, Brož, Říha – Šagát, Cetkovský, Moskal – Švagrovský, Tvrdík, Berger. Trenér: Martin Hosták.