Ohlasy k zápasu
ne 11.11.2012 | Jaroslav Svoboda

Měli bychom být sebevědomější, říká po prohře Michal Mikeska

Hradec jel do Šumperka s cílem zvítězit. Nahrávala tomu i bilance venkovních zápasů, která hovořila pro Východočechy. Domácí tým však již na domácím kluzišti dokázal zdolat soupeře typu Mladé Boleslavi nebo Ústí nad Labem. Hradeckým se vstup do utkání nezdařil. Pak sice ještě mohutně dotahovali, na body ale hokejisté zpod Bílé věže nedosáhli, s čímž nemohou být spokojeni. „Čekali jsme, že tady vyhrajeme, přitom to byl propadák,“ hodnotil střetnutí Michal Mikeska.

Hradec Králové nedokázal s domácím týmem držet krok po dobu dvou úvodních třetin. Šumperk si v tomto průběhu dokázal vypracovat čtyřgólový náskok. Hradečtí ještě manko dotáhli na rozdíl jednoho gólu, to bylo ale asi tak vše. Z dračí sluje si tak neodváží ani jeden bod.

„Stálo to za nic, za starou belu. Když po dvou třetinách prohráváte 1:5, nejde to jinak nazvat. Čekali jsme, že tady vyhrajeme, jeli jsme sem s tímto cílem, a přitom to byl propadák. Štve mě to,“ hořekoval zkušený útočník Michal Mikeska.

Hradec mívá se vstupy do zápasů problémy. To se mu nevyhnulo ani tentokrát. Draci šli do vedení opět velmi brzo. „Domácí tým byl lepší. Už dopředu jsme věděli, co se snaží hrát, jak se prezentují doma a jaká podpora se jim dostává od fanoušků. Vše se bohužel vyplnilo a my na to nestačili,“ posteskl si Mikeska.

Jestliže s Olomoucí Hradec Králové ztratil v závěru vítězství, tentokrát to byl naopak on, kdo mohl díky skvělému finiši pomýšlet na obrat v posledních minutách. „Šumperští měli na svých hokejkách pohodu, člověk to jak kdyby dohrává, protože má velký náskok. Potom se ale dostali do fáze, ve které jsme byli my dvě třetiny. Nás to nakoplo a ještě jsme se s tím nepříznivým stavem pokoušeli něco udělat, bohužel to však nevyšlo,“ věděl třebíčský odchovanec.

Na dotaz, v čem byl Šumperk vlastně první třetiny lepší, našel bývalý vítěz ruské superligy či české extraligy stručnou a ráznou odpověď: „Ve všem!“ Po chvilce pak přece jen Mikeska svou myšlenku rozvedl. „Byli lepší v pohybu, v sebevědomí, v plnění pokynů,“

Královským lvům se daří venku, jenže Michal Mikeska tuto bilanci nechce v žádném případě přeceňovat. „Když se na to podíváte, my venku ještě neporazili žádný z těch čtyř mančaftů na špici. A já přitom pořád myslím na to, že bychom v té čtyřce měli být. Ale proti těmto soupeřům se nám nedaří,“ dodal Mikeska.

Zmiňovaný hokejista postrádá ve hře svého mužstva větší sebevědomí. „Je to takový zakřiknutí, myslím si, že bychom měli být sebevědomější. Víc soupeře musíme strašit dopředu, tam nejsme tolik nebezpeční,“ uzavřel rozhovor Michal Mikeska.