Preview k zápasu
st 29.8.2012 | Sanny Muharem

Lvy čeká konfrontace s druholigovým Kolínem. Připíší si další výhru?

Východočeši konečně naplno bodovali. Na olomouckém stadionu se po litém boji radovali z první výhry v rámci letošní přípravy. Na tu mohou nyní navázat. Již ve čtvrtek je totiž čeká soupeř z druhé ligy. Královští lvi odehrají svůj poslední venkovní přátelák na ledě Kolína. V něm od letoška zakotvil Jiří Kadlec, jak si povede proti svým bývalým spoluhráčům? Zápas startuje ve čtvrtek v 18:00.

Čekání na vítězství Hradeckým skončilo. Po zápase v Olomouci si tak pořádně oddechli. Sedmizápasovou šňůru bez výhry protrhli na ledě Olomouce. „Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit,“ těšilo Martina Hostáka. Do začátku nadcházejícího ročníku zbývají už jen tři týdny, před Hradcem jsou ještě tři přípravné zápasy. „Doufám, že to bude lepší a lepší,“ přeje si hlavní trenér.

Původně se zápas s Kolínskými neměl odehrát. Kluby se dohodly až v průběhu přípravy, Hradec Králové si tak vyzkouší souboj i proti celku z nižší soutěže. Zcela jistě si tak bude chtít zvednout náladu dalším vítězstvím.

Na Kozly čekají dva prvoligoví soupeři

Poslední zápasy soupeře
Kolín – Jablonec 6:5
Kolín – Nymburk 1:4
Kobra – Kolín 6:4

Hokejisté Kolína prozatím absolvovali tři přípravné duely, přičemž jeden z nich pro ně vyzněl vítězně. Hned v tom prvním totiž zdolali Jablonec v divoké přestřelce. Poté na svém ledě přivítali nedaleký Nymburk, který zde uspěl. A v posledním klání proti Kobře z Prahy svěřenci trenéra Václava Ráce taktéž padli.

Kolínští Kozlové mají ve svém kalendáři ještě pět utkání. Kromě zápasu s Královskými lvi na ně pak čeká i Havlíčkův Brod. S tím se střetnou na začátku září.

Co se týče posledního vzájemného zápasu mezi Hradcem a Kolínem, konal se na hradeckém ledě v lednu 2010. Tehdy si Hradec krátil čekání na čtvrtfinále právě přátelákem s Kozly. Diváci mohli vidět celkem dvanáct gólů, po šedesáti minutách totiž na světelné tabuli svítilo skóre 7:5 ve prospěch Východočechů.

Jiří Kadlec nastoupí proti „svým“

Každý hradecký fanoušek si jistě vzpomíná na Jiřího Kadlece. Vždyť tento nestárnoucí matador ještě v loňském play-off vstřelil Jihlavě hattrick. Po sezóně se rozhodl pro odchod zpod Bílé věže. Jeho volbou se stal rodný Kolín. Zde působí nejen jako hráč, ale zároveň také jako funkcionář. Teď bude moci poměřit síly s bývalými spoluhráči.

Utkání začne ve čtvrteční podvečer v 18:00 na ledě nadcházejícího soupeře. Neváhejte vyrazit do nedalekého Kolína a podpořte svěřence trenéra Martina Hostáka. Kdo by se přece jenom nemohl dostavit na místo určení, může sledovat textový on-line přenos.

Sestavy z minulých utkání
Brázdil (30. Blažek) – Pácal, Barták, Nedbal, Hanzl, Pýcha, Richter, Špringl, Výborný, Kopecký – Morkes, Mejzr, Pospíšil, Čtvrtečka, Šafránek, Malý, Kadlec, Ježek, Cerk, Skokan, Kubát, Herwig. Trenér: Václav Rác.
Čech – Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Roupec, Chmelíř, Beneš, Klement – Berger, Tvrdík, Kubeš – Haluza, Říha, Švagrovský – Kubica, Brož, Budínský – Moskal, Macháň, Valášek. Trenér: Martin Hosták.