út 15.11.2016 | Lukáš Foff

Máme divákům co vracet, lituje Martin Štajnoch druhé domácí prohry v řadě

135. Přesně tolik minut se Mountfield HK na domácím ledě neprosadil. Po gólové dietě v zápase proti Litvínovu to vypadalo, že se diváci ve FORTUNA aréně nedočkají ani proti Plzni. Po enormním tlaku však na konečných 1:4 korigoval v 59. minutě Martin Štajnoch. Ten se tak trefil podruhé v šestnácti dnech, přesto po zápase rozhodně neoplýval dobrou náladou.

Druhý zápas na domácím ledě, kde se velmi dlouho nedařilo prolomit obranu soupeře. Čím to bylo?
Opět nám nevyšel vstup do utkání a byl úplně jiný, než jsme si představovali. Prvních deset minut jsme vůbec nehráli to, co jsme chtěli a inkasovali z toho. Dalších deset minut v první třetině bylo naopak z naší strany super. Měli jsme přesilovky, šance… Věřili jsme, že po přestávce začneme mnohem lépe. Bylo to otevřené, pouze 0:1. Bohužel přišla hluchá místa, kde jsme dostali zbytečné góly a do zápasu už se nebylo jak dostat.

Za stavu 0:3 to vypadalo, že jste zapnuli a na soupeře nastoupili. Nebylo to příliš pozdě?
Samozřejmě, že bylo. Do stavu 0:3 jsme se vůbec nechtěli dostat. Bohužel hloupé góly nás stály výsledek. Zejména po tom čtvrtém jsme byli do konce druhé třetiny bezradní.

Plzni na čtyři góly stačilo pouze 17 střel. Zdálo se vám, že na těch svých pár šancí čekala?
Ano. Stála vzadu, čekala na protiútoky. Nás to stálo spoustu sil, protože jsme pořád hráli do plných a oni jenom vyhazovali. Nakonec jsme pár gólů z brejků dostali a to nás srazilo. Počkala si na naše chyby a ty bohužel přišly.

Nejdříve se dlouho nedařilo venku, teďka to skřípe doma. Čím si to vysvětlujete?
Nevím, čím to může být. Možná tím, že k venkovním zápasům jsme přistupovali tak, že je musíme odmakat od první do poslední minuty. Jako bychom čekali, že když jsme doma, tak to půjde samo…

Pokud se dostaneme k vašemu osobnímu výkonu, na začátku sezóny jste čekal na gól dva měsíce, teď dva týdny… Povzbudí to?
Jasně, aspoň že tak. V září tam byla spousta střel, ale žádná tam nechtěla spadnout. Jsem rád, že jsme dali alespoň jeden gól a nehráli s nulou.

Bylo vidět, že v závěru třetí třetiny jste za gólem opravdu šli. Brali jste to jako závazek vůči divákům, že se musíte pokusit alespoň o čestnou branku?
Řekli jsme si, že jak odehrajeme třetí třetinu, tak začneme další zápas. Od první minuty třetí třetiny jsme do toho šli s tím, že alespoň jeden gól vstřelíme. Nechtěli jsme už kvůli nim hrát druhý domácí zápas bez vstřelené branky.

Když už jsme u diváků, co říkáte na to, že i za takto nepříznivého stavu fandili a skandovali?
Bylo famózní, že nás diváci podporovali i za takového stavu. Bohužel ani s Litvínovem a ani s Plzní jsme je předvedenou hrou nepotěšili, takže jim máme co vracet. Doufám, že při nás budou stát i nadále.