Martin Pláněk: Teď už se můžeme soustředit jenom na ligu

Nepříliš oblíbené období nabírání fyzické kondice i přípravného oťukávání mají hokejisté Mountfieldu za sebou. Po volném víkendu už začnou dávat dohromady tým, který v pátek na ledě Vítkovic zahájí nový ročník Tipsport extraligy. Jak věděl obránce Martin Pláněk po neúspěšné generálce s německým Straubingem, příprava ukázala, že na hře budou mít ještě co pilovat.

Martine, poslední utkání před startem sezóny nakonec moc dobře nedopadlo…
Bohužel, generálka se nám moc nepovedla. Pořád máme ale teoreticky ještě dost času na to, abychom to vypilovali.

Jistě ale můžete na hře najít i pozitiva, ne?
Vždycky tam je nějaké pozitivum. Ale bohužel, když dostanete pět gólů, tak se to hledá špatně. My si ale v pondělí sedneme a ukážeme si, co jsme dělali špatně. V pátek ve Vítkovicích to snad bude už dobré.

V pátečním souboji s německým soupeřem rozhodla první třetina, která se vám nepovedla, souhlasíte?
Ano, je to tak. Soupeř na nás docela vlétl a my jsme byli pomalí. Nasázeli nám nějaké góly. To k tomu ale patří, my jsme se z toho už bohužel nedokázali zvednout. Možná kdyby bylo ještě více času, tak zvládneme vyrovnat. Nevyšlo to.

Od druhé třetiny bylo vidět, že se tým zvedl a už pouze nebránil, a byl to i on, kdo zavářel na útočné polovině. Vyčinil vám trenér Draisaitl?
Řekl nám, že ta první třetina nebyl pochopitelně dobrá, a trošku nás pokáral. I my jsme ale věděli, že to z naší strany nebylo dobré, a šli jsme zpátky s tím, že to musíme zlepšit. Pomohly nám k tomu i nějaké přesilové hry a bylo to lepší. Pořád to však nebylo to, co chceme hrát.

Ke konci zápasu vaše asistence na kontaktní gól nadělala drama. Jak se celá situace situace seběhla?
Ano, byl to gól ke konci utkání na 3:4. Kudrnka (Jaroslav Kudrna) mně to dával křížem na volej a mně nezbývalo nic jiného, než to zkusit prostřelit. Tomáš (Knotek) naštěstí před bránou výborně stál a kotouč tečoval.

V pátek startuje nový ročník extraligy. Už je to v kabině cítit?
Přijde to spíš až příští týden, kdy se budeme chystat už na první zápas. Jsme rádi, že máme za sebou přípravná utkání a můžeme se soustředit jenom na ligu.

Jak vypadá vůbec váš program v nejbližších dnech, vejde se tam ještě někam volno?
Zrovna tento víkend máme volno. V pondělí se sejdeme a začneme zase naplno trénovat, abychom byli připraveni.