Rozhovory
pá 5.9.2014 | Lukáš Štěrovský

Tomáš Slovák: Máme co zlepšovat, musíme makat dál

První domácí zápas má za sebou i jedna z letních posil Mountfieldu HK, obránce Tomáš Slovák. Košický odchovanec se dokonce dokázal prosadit gólovou trefou a v zadních řadách prokazoval velký přehled. Vloni ještě hráč Plzně ukázal, že je připraven stát se jedním z pilířů královéhradecké defenzívy.

Jak byste zhodnotil úvodní domácí zápas, v němž jste se utkali s německým Straubingem?
Začali jsme špatně. Straubing hrál jednoduše a většinou v našem pásmu, my jsme se u nich vůbec neudrželi. Měli jsme dost vyloučení, oni toho využili v přesilovkách a vytvořili si náskok. Potom už bylo těžké něco dotahovat.

Na ledě jste strávil dost času, byl jste vidět i v přesilových hrách. Bylo to tak v plánu už během přípravy?
Trénujeme přesilovky, oslabení, všechno. V každé činnosti máme ještě co zlepšovat, ale ty přesilovky jsme měli takto nacvičené.

Hráli jste poprvé v rekonstruované hale. Jak jste vnímal všechny změny, které v Hradci přišly?
Když jsem tu v loňském roce hrál proti Hradci, vždy to bylo nepříjemné, hlavně led, mantinely a plexiskla, to bylo hrozné. Teď je to lepší a jsme rádi, že se to dalo do pořádku. Přece ale jste ještě viděli, že tam byla mlha a teplo – strašné teplo. Led také ještě nebyl ideální. Doufám, že se do ligy zlepší.

Jak byste shrnul letní přípravu? Z deseti zápasů jste třikrát vyhráli, na druhou stranu, loni to bylo podobné...
Myslím, že jsme kvalitně trénovali. Ty zápasy a výsledky nebyly zrovna přesvědčivé… Přece jen ale hala procházela rekonstrukcí, takže jsme neodehráli zápasy doma, což taky byla velká nevýhoda. Hodně jsme cestovali, ale nemůžeme se na nic vymlouvat. Na naší hře je ještě co zlepšovat, musíme dál makat a hrát jako tým.

Ovlivnila výrazným způsobem výsledky i zranění, která se vyskytla hlavně ke konci léta? V jeden moment chyběla až šestice důležitých hráčů...
Většinou nám chyběli důležití hráči – René Vydarený, teď Peter Frühauf. Trenéři obměňovali sestavu, na led chodili i noví hráči. To k tomu ale patří. Teď se začíná naostro.

V úvodním zápase extraligy vás čekají Vítkovice. Tušíte, co od nich lze očekávat?
Myslím, že na začátku ligy je třeba se soustředit hlavně na vlastní výkony, soustředit se na sebe a nedívat se na ostatní. Každé mužstvo začíná od nuly, momentálně se nezajímáme o jiné týmy. Jak už jsem řekl, máme co zlepšovat. Musíme se soustředit hlavně na sebe a na naše vlastní výkony.

Je už alespoň přibližně jasné, v jakém složení budete hrát?
Nevím, to je otázka na trenéry. Ještě uvidíme.

Před zápasem probíhala na parkovišti u zimního stadionu i akce k zahájení domácí hokejové sezóny. Co na ni říkáte?
Jsme rádi, že fanouškům – hlavně dětem, viděl jsem, že jich tam bylo hodně a měly z toho velkou radost – jsme mohli být k dispozici. Být tu pro ně, dát jim autogramy a kartičky. Bylo to super!