Ohlasy k zápasu
ne 25.8.2019 | Daniel Krátký, Adam Kodet

Michael Gaspar odehrál 7 z 8 zápasů: Vážím si téhle příležitosti

Po vážném zranění se talentovaný obránce Michael Gaspar snaží prodrat do sestavy extraligového Hradce Králové. V posledních zápasech nastupuje po boku Oskarse Cibulskise a ve hře dostává mnoho prostoru. Kromě úvodního duelu Mountfield Cupu odehrál mladý bek všechna přípravná utkání, včetně toho proti Eisbären. Co prozradil po zápase proti týmu z německé DEL?

Máte za sebou první domácí porážku v základní hrací době, jak jste viděl zápas proti Berlínu?
Nevstoupili jsme do něj úplně ideálně. Možná nám chybělo trochu koncentrace. Oni mají hodně podobné mužstvo jako Vídeň, je to určitě kvalitní tým. My jsme k tomu nepřistoupili tak, jak jsme měli, a tak nějak se to v tomhle duchu táhlo celý zápas.

Eisbären hrají německou soutěž, v kádru mají spoustu cizinců. Jaký je Berlín vlastně soupeř?
Je to trošku jiný hokej. Dá se říct, že víc dohrávají souboje. Je to takový tvrdší styl, něco podobného jako bude Cardiff v Lize mistů.

Připravovali jste se nějak speciálně na soupeře?
Byl to poslední zápas přípravy, pořád jsme se soustředili na náš herní styl a ani neřešili soupeře. Snažíme se hrát každý zápas víceméně hodně podobně, abychom byli připraveni na extraligu. Všichni obránci dostáváme stejné pokyny. A je to jen na nás, jak k tomu přistoupíme.

V přípravě dostáváte hodně času na ledě. Jak se během zápasů cítíte?
Vážím si téhle příležitosti. Předtím jsem měl dlouhou pauzu, kvůli zranění. Jsem rád, že jsem toho mohl tolik odehrát a myslím, že zápas od zápasu je to lepší.

Podepsalo se zranění na vaší kondici?
Já to tak úplně necítím, suchou přípravu jsem už dělal naplno. Jsem z ní dobře připravený a myslím, že zranění už nemá žádný vliv.

„V Cardiffu budeme chtít uspět, abychom mohli postoupit ze skupiny!“

10 Michael Gaspar (o Lize mistrů)

V posledních zápasech nastupujete po boku Oskarse Cibulskise, jak se vám s ním hraje?
Oskars má hodně zkušeností, má toho mnoho nahráno a mně se s ním hraje výborně. Je vidět, že je to fakt dobrý obránce a můžu se od něj hodně přiučit.

Jak se těšíte na zápasy Ligy mistrů?
Pro mě to budou vlastně úplně první zápasy Ligy mistrů, takže já se na to moc těším. Bude to konfrontace s úplně jinými týmy, než na které narazíme tady v Česku. Můžou z toho vyplynout jenom dobré věci a zkušenosti.

Jaký je plán na následující dny, co vás čeká?
Dopoledne máme tréninky. Pomalu se už začneme připravovat na Cardiff. Protože tam určitě budeme chtít uspět, je to důležitý zápas proto, abychom postoupili ze skupiny. To bude k tomu první krok.