Preview k zápasu
so 24.8.2019 | Jan Brůna

Poslední příprava na spadnutí, do Hradce míří Berlín

Hráči i fanoušci Mountfieldu HK se už těší na soutěžní zápasy, které odstartuje 30. srpna utkání Ligy mistrů v Cardiffu. Předtím ale čeká Lvy ještě závěrečný přípravný duel, pod Bílou věž zavítá tým z německého hlavního města a stálý účastník DEL – Eisbären Berlin. Pro Lední medvědy půjde o předposlední přátelský mač a po čtyřech prohrách v řadě si budou chtít připsat první výhru v přípravě. Zápas začíná v 16:00.

Sestava by oproti utkání s Vídní měla doznat určitých změn, jak prozradil asistent trenéra Petr Svoboda. „De facto se nám nikdo nevrací, vypadl ještě Linhy (Tomáš Linhart). Obrana bude mladší, chtěli jsme dát volno starším hráčům,“ popisuje bývalý obránce složení zadních linií.

I díky zařazení mladších hokejistů by si měli trenéři udělat konečný obrázek o složení pro soutěžní utkání. „Chceme těm klukům dát šanci a vidět je v těžkých zápasech, abychom věděli, jestli jsou připraveni na CHL. Jak jsem říkal posledně, sestava se krystalizuje právě na Ligu mistrů, kde jsme si dali za cíl postoupit ze skupiny,“ prozrazuje ambice týmu asistent Tomáše Martince.

V Hradci se nově představí i klub z DEL. „Určitě očekávám hodně podobný hokej jako proti Vídni, možná o krapet tvrdší,“ predikuje bývalý hráč. Ten promluvil i o taktickém posunu v přípravě. „Samozřejmě neustále opakujeme systémové věci, ale už jsme udělali i speciální týmy na přesilovky, kde pilujeme souhru v celých pětkách. To samé oslabení, kde už máme vytipované hráče. Chceme ty týmy rozdělit, tak jako v loňské sezóně,“ dodává Petr Svoboda.

Medvědi jsou sběratelé domácích trofejí

Hokej se v Berlíně hraje od roku 1954, kdy byl založen klub pod tehdejším názvem SC Dynamo Berlin. Při sjednocení Německa v říjnu 1990 se oddíl přejmenoval na EHC Dynamo Berlin, o dva roky později se jméno změnilo na současné Eisbären Berlin. Od sezóny 1994/95 působí tým pravidelně v DEL, německé nejvyšší soutěži.

Medvědi mají na svém kontě celkem 29 trofejí. Jen v bývalém Východním Německu se Berlínští stali mistry patnáctkrát, po sjednocení země vyhráli ligu sedmkrát. Zatímco ve východní části Německa získali hráči národní pohár pětkrát, v novodobé historii pouze jednou. Největším evropským úspěchem je vítězství v prvním ročníku European Trophy v roce 2010. Klub se účastní i novější CHL – před rokem se s Medvědy dvakrát střetla i Kometa Brno.

Kádr Berlína vede bývalý kanadský forvard

Kádr Eisbären sestává z 27 členů: Němců, Kanaďanů, hráčů USA a dánského reprezentanta. Nejvíce je v mužstvu právě domácích plejerů (17), zbytek tvoří zejména hokejisté z nového kontinentu. Kanadské národnosti je rovněž trenér Medvědů – čtyřiačtyřicetiletý Serge Aubin, bývalý hráč NHL, který jako kouč dovedl v sezóně 2016/17 k titulu v EBEL tým Vienna Capitals.

V mužstvu je pět hokejistů s většími zkušenostmi z NHL. Tým před novou sezónou posílil Maxim Lapierre, který má na kontě téměř 700 startů v nejlepší soutěži světa, a to převážně v dresu Montrealu. Sedm ročníků v Americe strávil a více než 400 zápasů odehrál James Sheppard. Kapitánem mužstva byl posledních sedm sezón André Rankel. Berlínská stálice působí v týmu 17. sezónu, Florian Busch ještě o rok déle. Zajímavou posilou je i gólman Sebastian Dahm jakožto osminásobný účastník mistrovství světa v dresu Dánska.

TOP 3 důvody, proč přijít na zápas proti Berlínu:

  • 1. Prestižní evropský celek a stálý účastník DEL, vicemistr z roku 2018
  • 2. V kádru hráči s bohatými zkušenostmi z NHL či NLA
  • 3. Poslední hradecký test před ostrou sezónou

Informace o vstupenkách na přípravná utkání

Přijďte podpořit Lvy v dalším přípravném utkání proti atraktivnímu soupeři. Majitelé sezónních permanentek mají svá místa na všechna přípravná utkání jistá, majitelé základních permanentek měli svá místa rezervovaná do 19. července, nevyužité rezervace byly uvolněny do volného prodeje.

Vstupenky lze pořídit skrze on-line aplikaci nebo na pokladnách ČPP Arény. Cena vstupenek činí 120 Kč za jedno utkání bez ohledu na kategorii místa. Studenti, senioři a držitelé karet ZTP mohou stejně jako v sezóně využít zlevněné vstupné, které činí 100 Kč za jedno utkání.