Ohlasy k zápasu
st 31.10.2012 | Sanny Muharem

Milan Karlíček se letos poprvé trefil. Důležitá je výhra týmu, říká

Východočeši jeli do Mostu po domácím vítězství nabuzeni. To se potvrdilo již v úvodu zápasu, kdy se hradecký výběr dostal do vedení zásluhou Milana Karlíčka. Hradec pak dokázal přidat do sítě soupeře další góly a zaslouženě si odvezl plný počet bodů. „Bylo to hodně vydřené vítězství, tři body jsme získali díky naší bojovnosti,“ hodnotí středeční střetnutí právě zmiňovaný obránce. Ten v duelu zaznamenal první branku v sezóně.

Hradec Králové se v tomto ročníku potýká se špatnými vstupy do zápasu. V Mostě se mu však povedl přesný opak. Do vedení se dostal velmi brzy. „Hodně se o tom v kabině bavíme. Ty začátky máme letos trochu složitější a utrápenější. Ve středu nám to v Mostě vyšlo, za což jsme rádi. Byl to spíše takový šťastný gól,“ zmiňuje úvodem stálice defenzivních řad hradeckého týmu Milan Karlíček.

Byl to právě on, kdo už mohl po pětapadesáti sekundách zvednout ruce nad hlavu a radovat se z gólů. Trefil se vůbec poprvé v rámci letošního ročníku, v týmu má spíše bránící úkoly. „Luďa Brož to tam výborně připravil, já už měl jednoduchou práci. Každá vstřelená branka samozřejmě potěší, pokud se vyhraje. Důležitá je právě ta týmová výhra, a jestli jsem dal góly já nebo někdo jiný, na tom už tolik nezáleží,“ myslí si střelec úvodní trefy v utkání.

Hradec měl mostu co vracet. V prvním domácím zápase v malé hale hradeckého stadionu totiž trestuhodně přišel o tříbrankové vedení. Severočeši si tehdy zpod Bílé věže odvezli plný počet bodů, svěřenci trenéra Martina Hostáka pouze smutnili.

Nic jednoduchého je ale na půdě soupeře rozhodně nečekalo ani ve středu. Domácí vyhráli tři utkání za sebou, počtvrté se jim to nepodařilo. Královští lvi svého soupeře přehráli i přestříleli. „Bylo to především vydřené vítězství. Hrálo se nahoru a dolů, hodně se bruslilo. Tři body jsme získali díky bojovnosti. Doufám, že to dokážeme potvrdit již v příštím zápase,“ přeje si Milan Karlíček.

Hlavní arbitr poslal Východočechy za katr celkem jedenáctkrát. Ti pak z oslabení dostali jeden gól. „Rozhodčí ty situace tak posoudil a my můžeme pouze spekulovat, zda to mělo být odpískané. Spousta našich nedovolených zákroků je ale naprosto zbytečných. Celou dobu se na to upozorňujeme. Výhru nás to naštěstí nestálo, musíme se nad tím ale zamyslet, příště už to tak být nemusí,“ varuje před zvýšeným počtem vyloučených hráčů obránce s devětadvacítkou na zádech.

Hradečtí hokejisté jakoby se v posledních zápasech našli. Z osmi duelů odcházeli šestkrát jako vítězové a v této bilanci hodlají pokračovat. „Tým se složil v létě, přišlo spoustu nových hráčů. Mužstvo si zápas od zápasu více sedá a já mám pocit, že se dokážeme navzájem doplňovat. Víme, co od sebe čekat a ta hra by měla být čím dál tím lepší,“ doufá Karlíček.

Královští lvi mají před sebou další těžký úkol. Již v sobotu k nim zavítá favorit z Ústí nad Labem. Hradečtí letos tohoto soupeře jednou porazili, povede se to i podruhé? „Všichni doufáme v sobotní výhru. S Ústím to bude hodně těžké, ale čím těžší soupeř, tím lépe se nám s ním hraje. Tak snad to tak bude i tentokrát,“ prorokuje.