Preview k zápasu
út 30.10.2012 | Sanny Muharem

Východočeši mají Mostu co vracet, získají tři body?

Královští lvi mají za sebou tři domácí utkání. Nyní se tedy po pauze vydají ven. Jejich další zastávkou se stane severočeský Most, jenž si zatím ve srovnání s loňskou sezónou vede dobře. Hradecké již totiž v rámci letošního ročníku dokázal překvapit. Východočeši padli s tímto soupeřem na domácím ledě hned zkraje sezóny, nyní tak touží po odplatě. Příležitost k tomu budou mít ve středu. Utkání startuje v 17.30 hodin na mosteckém zimním stadionu.

Porovnání soupeřů
vs.
11. postavení v tabulce 8.
4-3-0-9 celková bilance 6-2-1-7
18 získané body 23
43:54 skóre 49:46
5:0 (Písek - D) nejvyšší výhra 6:1 (Šumperk - D)
2:7 (Beroun - D) nejvyšší prohra 1:7 (Jihlava - V)
Ladislav Gengel (11+8) nejproduktivnější hráč Petr Haluza (8+8)
Ladislav Gengel: 11 nejlepší střelec Zdeněk Kubica: 9
Ladislav Gengel: 8 nejvíce asistencí Michal Mikeska: 9
Zdeněk Tauš: 55 min. nejtrestanější hráč Martin Vágner: 42 min.
Martin Volke:
13 zápasů, 93.08%
úspěšnost brankáře Jakub Čech:
15 zápasů, 92.03%

Hradec se vydá na mosteckou půdu, kde chce jednoznačně uspět. „Mostu budeme chtít vrátit domácí porážku. Další věc je, že potřebujeme získávat body, jelikož chceme udržet krok s horní polovinou tabulky. Na druhou stranu tam vyrážíme s pokorou. Mosteckým se v poslední době daří, takže si rozhodně nemůžeme myslet, že to bude nějaká lehká záležitost,“ zmiňuje a zároveň varuje před dalším střetnutím hradecký lodivod Martin Hosták.

Martin Hosták

Na rozehrání do Hradce Králové přišel Jiří Cetkovský. Společně s Martinem Šagátem tvoří údernou dvojici. Zda oba hráči zasáhnou do utkání, je zatím stále nejasné. „To budeme vědět až těsně před zápasem. My se musíme připravovat tak, jako bychom neměli k dispozici ani jednoho z nich. Kádr, který máme, je schopný odehrát další zápasy dobře,“ vysvětluje Martin Hosták.

Na marodce Královských lvů jsou aktuálně Michal Tvrdík a Václav Čížek. Ti již začali s lehkým tréninkem. „Jejich stav se lepší. Stále ještě nejsou připravení do zápasu, v úterý byli oba dva poprvé lehounce na ledě. Nějakou dobu ještě potrvá, než budou oba dva schopni zápasového vytížení,“ uvádí hlavní kouč Východočechů.

Most chytl vítěznou vlnu

Poslední zápasy soupeře
Most – Ml. Boleslav 3:7
Most – Písek 5:0
Beroun – Most 3:4
Most – Havl. Brod 2:1

Mostečtí nemají tak velké starosti s výsledky jako vloni. Do sezóny sice vstoupili špatně, následně se však dokázali zvednout. Paradoxně jim k tomu pomohla výhra v Hradci Králové, která vše nastartovala. Severočeši pak dokázali překvapovat další soupeře. Od devátého kola ale přišla další krize, Most prohrál pět duelů v řadě.

Ovšem svěřenci trenéra Václava Baďoučka jsou v této chvíli na vítězné vlně. V posledních třech zápasech se jim totiž podařilo nasbírat plný počet bodů. Naposledy dokázali zdolat havlíčkobrodské hokejisty fotbalovým výsledkem. Jakým výkonem se budou prezentovat ve středu?

Ladislav Gengel se bodově rozšoupl

Nejeden hradecký fanoušek nemá tohoto hokejistu příliš v lásce. Právě on měl spory ještě v dresu Vrchlabí s Hradcem. Některými je obdivovaný, některými naopak nikoliv. Tak či onak se v letošní sezóně výrazně bodově probudil. Most táhne svými góly kupředu. Vždyť jen v prvním vzájemném souboji si připsal čtyři body za dva góly a dvě asistence.

Na hradeckém stadionu pak předvedl oslavnou stojku na hlavě. Jeho forma se nezastavila a v současné chvíli se dělí o druhé místo v celkových statistkách jednotlivců první hokejové ligy. Na svém kontě má devatenáct bodů (11+8).

První vzájemný duel

Byl to první domácí zápas Východočechů. Most přijel do malé haly hradeckého stadionu velmi hladový. Na svém kontě totiž doposud neměl ještě ani jeden bod. To se právě po čtvrtém kole změnilo, i když tomu zprvopočátku vůbec nenasvědčovalo. Královští lvi totiž vstoupili do utkání velmi sebevědomě a zdálo se, že si v pohodě dokráčí pro výhru.

Jenže! Krátce po polovině zápasu začali Mostečtí pozvolna stahovat tříbrankové vedení svěřenců trenéra Martina Hostáka. Ve třetí třetině srovnali a Mostu se povedl i fantastický obrat, z 0:3 na 4:3. Opaření královéhradečtí hokejisté již nedokázali reagovat a celý zápas tak prohráli v poměru 3:5, což pro ně byla velmi trpká zkušenost.

Individuální statistiky

O Ladislavu Gengelovi již řeč byla, ten logicky vede kanadské bodování Mostu. Na druhé příčce se nachází Zdeněk Tauš, jenž má nastřádáno čtrnáct bodů (9+5). Hned za ním se následně vyskytuje Kamil Charousek se dvanácti body (5+7). Posledně jmenovaný hráč je také třetím nejlepším střelcem, přestože se jedná o obránce. Brankoviště Mosteckých hájí Martin Volke, který zasáhl do třinácti zápasů a disponuje úspěšností 93.08%.

Zajímavosti k utkání

» Most vyhrál tři utkání v řadě, Hradečtí na tuto sérii letos zatím čekají.

» Hradec se vydá ven po třech domácích zápasech. Uspěje?

» Most má v první lize vůbec nejhorší návštěvnost. Do ochozů stadionu chodí průměrně 293 diváků.

» Do sestavy Hradce se vrací po jednozápasové stopce David Švagrovský.

Zápas sedmnáctého kola první hokejové ligy startuje ve středu v 17.30 hodin v Mostě. Pokud se nechystáte vážit cestu právě do této severočeské destinace, můžete sledovat tradiční textový on-line přenos.

Sestavy z minulých utkání
Volke – M. Rohan, Charousek, Hranáč, Prošek, Parýzek, Pavlů, Čechura, Kadela – Tauš, Kuběna, Gengel – Bojer, Slavíček, T. Rohan – Vaněk, Čurilla, Kotrla – Nedrda, Skvortsov, Adámek. Trenér: Václav Baďouček.
Čech – Roupec, Chmelíř, Karlíček, Hendrich, Kania, Vágner, Čáp, Klement – Budínský, Mikeska, Haluza – Kubica, Brož, Říha – Šagát, Cetkovský, Moskal – Kubeš, Macháň, Berger. Trenér: Martin Hosták.