Ohlasy k zápasu
ne 1.3.2020 | Daniel Krátký

Musíme být lepší, je si vědom rychlík Jordann Perret

V 50. kole hokejové extraligy nestačil Mountfield HK na Olomouc, které podlehl 0:4. Jednou z nejaktivnějších útočných formací směrem dopředu byla rozhodně ta Kevina Klímy s Alešem Jerglem a Jordannem Perretem. Francouzský legionář po skončení střetnutí hovořil nejenom o boji s Morou, ale také o bývalém spoluhráči, který debutoval v NHL.

Jordanne, podlehli jste Olomouci 0:4. Jak byste zhodnotil tohle herně nevyvedené utkání?
Rozhodně jsme měli vyhrát. Navíc proti nim můžeme hrát v předkole, na což musíme být dobře připravení. Když hrajeme doma, tak musíme vyhrávat a sbírat potřebné body. Musíme přijít na to, jak vyhrávat takové těžké zápasy, jako ten proti Olomouci.

V pátek jste hráli v Karlových Varech, v neděli s Olomoucí. Teď vás čeká Zlín. Všechno potencionální soupeři pro předkolo.
V těchto zápasech je důležité hrát tvrdě. Aby soupeři věděli, že proti nám nebude jednoduché hrát. Poslat jim takovou zprávu, ukázat jim to. Musíme být lepší.

Ve třetí dvacetiminutovce jste byli mnohem aktivnější než v prvních dvou. Proč?
Když oni zvýšili na 0:3, tak jsme začali hrát. Ale to už bylo pozdě. Lepší už jsme byli ve třetí třetině, ale tak jsme měli hrát již od začátku. Musíme zjistit důvod, proč tomu tak je.

„Cítíme se spolu velmi dobře. Jsme hodně rychlí bruslaři a máme celkem dobrý tah na bránu.“

94 Jordann Perret (o spolupráci s Alešem Jerglem a Kevinem Klímou)

Vaše lajna s Kevinem Klímou a Alešem Jerglem opět patřila k těm nejaktivnějším.
Měli jsme dobré šance, a i z výborných střeleckých pozic. Oni ale skvěle blokovali. Musíme rozhodně více střílet. Třeba když obránci vypálí od modré čáry, tak musí kluci před brankou znepříjemnit pozici gólmanovi. Musíme prostě přijít na jiné možnosti ke skórování.

Jak se vám s nimi vůbec hraje?
Cítíme se spolu velmi dobře. Jsme hodně rychlí bruslaři a máme celkem dobrý tah na bránu. To je super. Musíme jen dávat více gólů, protože máme hodně šancí. Doufám, že to přijde.

Příští zápas hrajete ve Zlíně, kde jste vstřelil svůj první extraligový gól, ještě v dresu Pardubic. Nahrával vám na něj Martin Kaut, který právě vstřelil své první branky v NHL.
Jsem za něj moc šťastný! Psal jsem mu před pár dny a gratuloval k prvnímu gólu v NHL. Přeji, ať se mu daří.