pá 15.2.2008 | Michal Luňák, Daniel Višňák

Na včerejším výkonu se dá stavět, říká Martin Koudelka

V prvním utkání předkola play-off podlehli hokejisté HC VCES Hradec Králové Třebíči 2:3, šťastnou branku Viléma Buriána z 59. minuty. Nemuselo tomu tak být, kdyby Hradec proměnil několik brankových příležitostí. Hned v první třetině si vypracovali hráči HC VCES snad tři veliké gólové šance, když ze svých úniků neuspěl jak kapitán Roubík, tak Martin Koudelka. „Je to vzteku, co my nedáme,“ žehral právě Martin Koudelka nad střeleckou impotencí svého celku. I v další části zápasu pokračovala převaha východočeského celku, utkání se pozvolna začalo měnit na souboj brankáře Luňáka a domácích útočníků. Jenže gólman Třebíče byl k nepřekonání a hosté navíc dokázali vytěžit z minima maximum. Výsledkem toho byla výhra Horácké Slávie 3:2.

Právě nad střeleckou potencí se nejčastěji pozastavoval zkušený Martin Koudelka. Hráč, který se po nemoci vrátil do sestavy a sám měl několik šancí vstřelit branku. ,,Je to k vzteku co my nedáme. Šancí tam byla spousta, jen já měl dvě jasné, ale prostě jsem nějak zapomněl dávat góly. Ta prohra nás mrzí, jelikož nemáme z toho výkonu vůbec špatný pocit. Od Vánoc jsme sice podávaly matné výkony, ale ten včerejší byl dobrý. Bohužel se štěstíčko přiklonilo na stranu Třebíče. Já a celý tým jsme přesvědčení, že když dneska a ve zbytku série podáme takový výkon jako včera, tak nás Třebíč třikrát neporazí a postoupíme my.“

Hradecký útočník tedy viděl největší problém v koncovce, ale i v nedůrazu před brankou ,,Jako tohle už je play-off a nejde, aby nám tady jejich brankář chytal dvě třetiny v klidu. Já to rozhodně nemyslím tak, že ho musíme sekat a takové ty věci, ale musíme tam chodit a znepříjemňovat mu to jak se jen dá. To k tomu prostě patří a musí tam být mela, která bolí všechny. To je jedna z věcí, kterou dneska musíme zlepšit.“

Martin Koudelka byl rozladěn i z výkonu hlavního arbitra. ,,Podle mně, přesilovka Třebíče 5 na 3 neměla být. Jejich hráč tam doslova zábavně škobrtl o puk a my šli do tří, viděl to celý stadion. Další momentem v našem dvojnásobném oslabení byl neodpískaný faul na Jardu Roubíka, Třebíč pak následně dala branku na 2:1. Ve třetí třetině na nás pak bylo dost faulů do tří, ale žádný už rozhodčí nepískl.“

Hradecký útočník se vrací po nemoci do sestavy, ale sil má na rozdávání ,,Čekal jsem, že to bude daleko horší. Hrálo se na tři pětky a věřím, že takto budeme pokračovat dále, jelikož na ty čtyři pětky se do toho člověk strašně špatně dostává. Natrénováno máme kvalitně, takže to zvládneme v pohodě.“

Žádná změna taktiky do druhého zápasu z Hradecké strany nepřijde. ,,Myslím, že není důvod vůbec nic měnit a trenér se k tomu ani nechystá. Na tom včerejším výkonu se dá stavět, jen budeme potřebovat, aby štěstíčko dávalo na obě strany. Musíme vytvořit větší tlak na všechno a na všechny, je to play-off a to k tomu patří,“ odhodlaně uzavřel Martin Koudelka.