Rozhovory
pá 15.2.2008 | Pavel Illich

Série nebude jednoduchá, ví Martin Táborský

Vyvrcholení letošního ročníku první hokejové ligy začalo. Vyřazovací boje letos v novém kabátě zahájilo ve čtvrtek osm celků v předkole play off. Zrodila se i některá překvapení. To největší nejspíš v Hradci Králové, kde hokejisté HC VCES, třetí celek západní skupiny, podlehli 2:3 Třebíči, šestému celku východní skupiny, nešťastným gólem z předposlední minuty. Odveta je na programu znovu na hradeckém ledě již dnes. A pokud chtějí hokejisté HC VCES ještě potěšit své fanoušky na domácím ledě, nezbývá jim v pátečním duelu nic jiného, než zvítězit a poprat se o úspěch i příští týden na půdě soupeře.

Martin Táborský litoval neproměněných šancí, dobrou kvalitu Třebíče hodnotí jako odpovídající předchozím výkonům Horácké Slavie

Hokejoví fanoušci se dočkali toho, na co čekají v závěru každé sezóny. Play off je ozdobou každého ročníku a vyřazovací boje začaly ve čtvrtek i v Hradci. Třebíč však na východě Čech překvapivě loupila, přestože byl domácí tým aktivnější. Ani trefa Martina Táborského na 1:1: v závěru třetiny tak hradeckým hokejistům k touženému úvodnímu vítězství v sérii nepomohla. Zatímco Hradec zejména v úvodu zápasu bušil do třebíčských vrat, hosté nasadili vyčkávací taktiku. V konečném herním projevu Východočeši zahazovali vytvořené šance a Horácká Slavia trestala každé zaváhání soupeře. Přesto měli domácí místy problémy vyrovnat se s aktivitou a hlavně houževnatostí Třebíče. „My jsme věděli co nás čeká a s tím jsme do toho zápasu šli. Třebíč dokazovala svoji formu v několika posledních zápasech základní části, takže jsme ani nemohli čekat nic jednoduchého. Ta série vůbec nebude žádná procházka,“ uvedl Martin Táborský. Taktické plány před každou sérií jsou vždy důležitým klíčem k úspěchu. A jestli je přeci jen něco, čím Třebíč Hradec zaskočila? „Ani ne, spíš naopak. My jsme čekali, že bude hrát ještě více aktivněji, zatímco oni nasadili vyčkávací taktiku a jednoduše trestali naše chyby,“ myslí si hradecký obránce.

Hosté si rozdělili své zásahy rovnoměrně do každé třetiny, navíc i časově se jednalo o podobné úseky. Vždy před koncem třetiny Horácká Slavia udeřila. „Ono to vypadá, že jsme ty konce nezvládli, ale v tom bych rozhodující momenty neviděl. My jsme jenom neproměňovali svoje šance, jinak bych řekl, že jsme hráli docela dobře.“ Na první trefu soupeře však Hradečtí stihli ještě do přestávky reagovat. Parádní střela Martina Táborského od modré čáry zapadla přesně za Luňáka a znamenala vyrovnání na 1:1. „Je fajn, že se do sestavy vrátil Martin Koudelka. Ty přihrávky od něj byly znát. Ale já už jsem tam před tím dostal jednu pěknou přihrávku od Petra Sakrajdy a už tahle šance byla gólová. Bohužel jsem ji neproměnil,“ pochvaluje si Táborský kooperaci se spoluhráči a zároveň si sype popel na hlavu.

Do druhé bitvy, která vypukne již v pátek mají hokejisté HC VCES jednoznačný cíl, a to zvítězit. Jelikož porhrát oba úvodní domácí duely by mohl být až přílišný „luxus“. V Třebíči navíc čeká hradecké hokejisty jistě bouřlivé prostředí a obracet sérii z krajně nepříznivého stavu na ledě soupeře by se nemuselo vyplatit. „Není potřeba nic jiného, než jen proměňovat vytvořené šance a dávat góly. Bez nich se vyhrát nedá. To bude ten nejvýraznější klíč k úspěchu v odvetě,“ hlásí závěrem obránce Táborský.

Podaří se Východočechům zvítězit? V každém případě se může jednat o poslední domácí Hradce a proto bude důležitá výrazná podpora fanoušků. Jak to vše dopadne, se rozhodne v pátek 15. února od 18 hodin na ČEZ stadionu.