Rozhovory
čt 30.9.2010 | Tomáš Schmiedt

Patrik Moskal: Zaspali jsme úvod utkání

I přes velmi sympatický výkon si hradečtí borci ve středu odvezli z Olomouce porážku 3:4. Po rychlém vedení Východočechů otočila Mora čtyřmi brankami vývoj utkání. Hosté pak už jen dvěma góly dokázali korigovat výsledek. „Druhou třetinu jsme byli lepší, ale neproměnili jsme některé šance,“ myslí si Patrik Moskal.

Hradec vstoupil do utkání skvěle, už ve druhé minutě musel domácí strážce klece lovit puk ze své svatyně. Hanáci ale dokázali během necelých tří minut reagovat třemi přesnými zásahy. „Vedeme-li 1:0 venku, nepotřebujeme se pak nikam hnát. Musíme domácí tým znervóznit, aby nedal branky. My jsme ale hráli pravý opak,“ komentuje úvod utkání zkušený forvard.

Hostující hráči měli několik možností ke skórování v přesilových hrách, dvakrát dokonce hráli pět na tři, dvojnásobnou přesilovku však dokázali využít jenom jednou. „Nechodilo tam mnoho střel, což je chyba,“ vidí příčinu neúspěchu početních výhod. „Musíme se z toho ponaučit a do příštího zápasu to vylepšit.“

Po bezbrankové druhé části inkasovali Východočeši na začátku třetího dějství čtvrtou branku. Hosté se ale nepoložili a snažili se zvrátit nepříznivý stav. Podařilo se jim však jen dvěma přesnými zásahy snížit. Ten poslední zařídil právě Moskal. „Honza Hruška to vyvezl, dal to Chmeldovi (Lukáš Chmelíř), ten to zatáhl po mantinelu. Já jsem se rozhodl jít do brány, kam mi to Chmelda výborně dal. Pak už jsem jen nastavil hůl a propadlo to tam,“ popisuje svou gólovou situaci.

Hradec se ke konci odhodlal ještě k power play. Při závěrečném tlaku ale vyhodil olomoucký bek kotouč do hlediště, podle rozhodčích s tečí hostujícího hráče. „Domácí měli dostat dvě minuty. Křéťa (Aleš Křetínský) se snažil rozehrát, jejich hráč ale puk vypíchl, a následně ho vyhodil za mantinel,“ vyjadřuje se Moskal k incidentu.