Preview k zápasu
út 28.9.2010 | Sanny Muharem

Získá Hradec body v Olomouci?

Ve středu se Východočeši vypraví do 140 km vzdálené Olomouce, kde odehrají poslední zářijové utkání. Zcela jistě na ně zde nebude čekat lehký oříšek. Olomouc v minulém kole sice podlehla Berounským Medvědům, ale v letošní sezóně již má sedm bodů. Středeční střetnutí startuje v 18 hodin na olomouckém zimním stadioně. Pro fanoušky, kteří se nechystají na Hanou, bude připraven tradiční textový on-line přenos.

Start do sezóny

Minulé kolo odehráli Olomoučtí v Berouně, kde nedokázali vstřelit žádnou branku a tamním Medvědům podlehli 0:2. Start do sezóny mají ale vcelku dobrý, když jim v kolonce bodů svítí sedmička a náleží jim sedmá příčka. V prvním kole porazili na domácí půdě Kadaň 4:3. Následně pak odcestovali do Třebíče, kde ukořistili tři body. Poté však prohráli na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem 2:3 po prodloužení.

Hráči

Co se týče hráčského kádru, tak je Olomouc velice kompaktní celek. V dresu Olomouckých se objeví i hradeckému fanouškovi dobře známý Petr Domin, který působil na východě Čech až do roku 2008, pak se přesunul do Chomutova a nyní nastupuje za Olomouc. Na svém kontě má prozatím 3 kanadské body a vévodí klubovým tabulkám za jeden gól a dvě asistence. Před sezónou do týmu zavítali také dva hráči z brněnské Komety. Petr Polodna a Jaroslav Koma již oblékají dres Olomouce. V brankovišti soupeře vládne zkušený Štefan Žigárdy. V letošním ročníku ligy má úspěšnost 91,74%, což ho řadí na dvanácté místo ve statistikách brankářů první ligy.

Pohled do minulosti

Utkají se dva loňští semifinalisté. Hradec Králové prohrál v boji o finále s Ústeckými Lvy, Hanáci ztroskotali na pozdějším vítězi celé první hokejové ligy ze severu Čech Chomutovu. Vzájemné duely hradeckých a olomouckých hokejistů v minulé sezóně byly čtyři a všechny vyzněly lépe pro Olomouc. V letošní přípravě si už také proti sobě tyto dva kádry zahrály. Nejprve na olomouckém ledě zvítězili domácí v poměru 4:3, ale následně v závěru přípravy se Hradec dočkal výhry pod Bílou věží 5:3.

Utkání začíná v Olomouci od 18 hodin. Zápas bude řídit trojice rozhodčích. Jako hlavní pan Úlehla a na čarách pánové Hejl a Jiří Svoboda. Pro fanoušky, kteří se nechystají do Olomouce, je připraven textový on-line přenos, který začíná ve stejný čas jako utkání.