HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Po 24 dnech vlétnou Lvi na svého soka konečně doma! Přijede Zlín

Po 24 dnech vlétnou Lvi na svého soka konečně doma! Přijede Zlín

14.11.2017 | Matouš Soukup, Lukáš Foff | Foto: Jiří Zaňát / Aukro Berani Zlín

Třikrát sláva. Konečně, takřka po čtyřech týdnech, bude možné podívat se na hradecký seniorský hokej v ČPP Aréně. Dlouhá pauza, zaviněná čtyřmi venkovními zápasy v řadě a reprezentační přestávkou navrch, skončí trošku netradičně ve středu. Přesně v 18:00 vypukne utkání s Berany, jejichž generálním manažerem se od této sezóny stal hradecký rodák Martin Hosták.

Mountfield HK – Aukro Berani Zlín, středa od 18:00: ON-LINE

Před pauzou měli hráči pořádně perné období, takže volno uvítali. Jak jej strávili přibližuje Dominik Graňák. „Po posledním zápase jsme měli dva dny volno a trénovali jen do zbytku týdne. Tréninky byly, jako v každé reprezentační přestávce, více zaměřené na individuální dovednosti a kondičku. Takže jsme makali jak na ledě, tak v posilovně. Člověk může trénovat, jak intenzivně chce, ale zápasy to nenahradí. Situace je ale stejná pro nás i pro soupeře. Věřím však, že nám nebude dlouho trvat, než se dostaneme do správného rytmu. I kdyby nám náhodou hrozilo, že nejsme v tempu, tak se rychle vrátíme, protože těch zápasů teď bude mnoho,“ ubezpečuje fanoušky hradecký bek.

Se Zlínem už Mountfield letos jednou hrál a nedopadlo to příliš dobře. Lvům se na půdě Ševců nedaří, takže i bod za prohru 1:2 v nájezdech se ale počítal. „Už ani nevím, co nám tam dělalo největší problém. Tehdy jsme byli v jiné situaci, než jsme teď. Myslím, že jsme tam odehráli nejlepší první třetinu do té doby. Oni ale hráli velmu slušně a dobře měnili tempo. Chvilku vysoko napadali a chvilku bránili střední pásmo,“ zamýšlí se nad stylem hry Moravanů slovenský obránce.

Aukro se navíc zvedlo a po špatném startu figuruje v tabulce mnohem výš. O vylepšení současného stavu se samozřejmě budou snažit i na východě Čech. „Nevím, jestli se Zlín snaží o stejný hokej doma i venku, ale u sebe hráli opravdu dobře. Nic lehkého nás nečeká. Většina těch zápasů, které jsme vyhráli, byla o gól nebo o dva. Snad kromě toho domácího s Pardubicemi. Jinak je to všechno velmi vyrovnané a rozhoduje jedna branka,“ shrnuje dosavadní průběh Dominik Graňák.

Hradec má Zlínu co vracet

Berani sice vstoupili do nového ročníku výhrou ve Vítkovicích, ale ani jejich bilance z úvodu soutěže jinak nebyla nijak oslnivá. V závěru měsíce září se však tým vedený Robertem Svobodou zvedl a díky sérii výher vystoupal až do klidných vod zajišťujících postup do předkola vyřazovací fáze. Momentálně Zlínským patří s 28. body 8. místo extraligové tabulky.

Poslední zápasy Zlína
Zlín – Liberec 3:2p
Brno – Zlín 2:3sn
Zlín – Jihlava 1:2sn
Litvínov – Zlín 1:3
Zlín – Olomouc 1:3

Zápasy hrané před reprezentační přestávkou přinesly ze strany Moravanů nevyrovnané výsledky. Obecně lze ale říct, že jejich zápasy jsou vyrovnané až do posledních minut a o vítězi posledních třech z pěti duelů musela rozhodovat až prodloužení nebo samostatné nájezdy. Střetnutí, po němž následovala pauza v podobě Karjala Cupu, odehráli Zlínští doma s Olomoucí, na bodový zisk ale kvůli porážce 1:3 nedosáhli.

Hradec vstoupil do pauzy na čtvrté příčce s 36 body. Velmi důležité bylo, že toto postavení udržel i po čtyřech venkovních utkáních v řadě. Z tohoto tripu nakonec přivezli Lvi pod Bílou věž pět bodů a k tomu dvě extra těsné prohry 0:1. Vršek tabulky je navíc velmi vyrovnaný, takže svěřenci Václava Sýkory stále mohou vzhlížet k prvnímu místu z velké blízkosti, neboť ztrácí pouze čtyři body.

První zápas Hradec prohrál v nájezdech

kolodatumdomácíhosté
8. pá 29.9.2017 Zlín Mountfield HK 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)   

Východočechům se dlouhodobě na Zimním stadionu Luďka Čajky nedaří a nejinak tomu bylo i tentokrát. Hradečtí sice předvedli herně nejlepší první třetiny do té doby, ale ke kýženému gólu to nevedlo. Branky padaly až v prostřední části, a protože každý tým dal jednu, dospěl duel až do nájezdů. V tom selhali všichni střelci Mountfieldu a vítěznou branku si připsal Roberts Bukarts.

Lotyši vládnou zlínským statistikám

Při pohledu na statistiky kanadského bodování Zlína můžeme v jeho řadách najít tři hlavní opory. Největší hrozbu pro defenzívu soupeře zatím představuje šikovný křídelník Roberts Bukarts. Ten je s patnácti body (9+6) lídrem svého týmu. O jediný bod za ním zaostává David Šťastný se čtrnácti body (6+8). Třináctibodový je pak hráč se zkušenostmi z hradeckého působení Antonín Honejsek (9+4).

Angažování Lotyšů do týmu se Beranům vyplácí i v obranných řadách. Tam totiž nejvíce vyčnívá Ralfs Freibergs, který je kromě dosavadních devíti bodů (2+7) zároveň třetím nejvytěžovanějším hráčem celé soutěže. Na ledě v průměru stráví 23 minut a 8 sekund za zápas. Na druhém místě mezi zadáky se drží Martin Matějíček s bilancí 1+6.

Jasnou jedničkou v brankovišti Zlína je s odchytanými devatenácti zápasy Libor Kašík. Díky procentuální úspěšností zákroku 92,75 % se tyčí na čtvrté pozici mezi svými extraligovými kolegy. Záda mu kryje zkušený Tomáš Štůrala, který ale v letošní sezóně odchytal pouze osmdesát minut s úspěšností zákroků 86,27 %.

Statistické okénko – Zlín…

  • … hrál třetí největší počet oslabení – 99. Hradec je pro změnu třetí nejlepší se 76 oslabeními.
  • … zároveň má ale druhé nejlepší procento ubráněných početních nevýhod – 89,9 %. Východočeši mají 85,53 %.
  • … rozdal třetí nejmenší počet hitů, a to 189. Nejdrsnější jsou v Litvínově s 292 hity.
  • … nechal úplně nejvíckrát vystřelit soupeře. Na jeho gólmany letělo už 646 střel. Hradec této statistice naopak vládne s 489 ranami
  • … má čtvrté nejlepší procento zákroků brankářů – 92 %, a to zejména díky Liboru Kašíkovi. Východočeský tým je na tom ale díky Rybárovi ještě lépe, protože má 93,3% úspěšnost.

Vstupenky na zápas jsou stále v prodeji!

Vstupenky na utkání jsou stále k dispozici na pokladnách, nebo skrze on-line webovou aplikaci. Nově je však možnost zakoupit lístek on-line až do samotného začátku zápasu! Pokladny ČPP Arény budou ve středu otevřeny od 13 hodin. Další informace o výhodnějších vstupenkách se dozvíte ve speciálním článku.

Sestavy z minulého utkání
Rybár – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Pláněk, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Köhler – Látal, Džerinš, Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka. Trenér: Václav Sýkora.
Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Řezníček - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Fořt, O. Veselý - Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenér: Robert Svoboda.
 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice