Ohlasy k zápasu
ne 12.1.2020 | Lukáš Foff

Po dlouhé době konečně klidný zápas, chválí si Petr Koukal

Poprvé od 17. listopadu se Petr Koukal v extralize prosadil, a to moc důležitým gólem. Dorážkou po Jerglově střele totiž zvýšil na 3:0 a definitivně zlomil odpor karlovarské Energie. Zkušený forvard cítil, že mužstvo hraje lépe než s Mladou Boleslaví a věřil, že tentokrát dobře rozehraný zápas neztratí.

Petře, po výhře 5:0 musí panovat pouze spokojenost…
Je to tak, po dlouhé době konečně klidný zápas. Po pátečním utkání s Mladou Boleslaví, kde nám vůbec nešly nohy, to bylo mnohem lepší a jsme moc rádi, že jsme uhráli tři body.

Nevkradly se vám do hlavy za stavu 2:0 myšlenky právě na Boleslav?
Já jsem byl tentokrát mnohem klidnější. S Boleslaví to byla velká škoda, protože nám nechodily nohy, nehráli jsme vůbec dobře, a přesto jsme vedli 2:0. Přišli jsme o výhru pouze vlastními blbostmi. To nás mrzelo hodně. Tentokrát jsme to ale podle mě kontrolovali, hráli dobře a cítil jsem z mužstva, že výkon je úplně jiný než v pátek. Vždycky může přijít kontaktní gól, ale nám se naopak povedlo dát třetí branku a udržet nulu do konce druhé třetiny. Hned ze začátku třetí části přišly navíc další dva zásahy a už to bylo v pohodě.

Vy už jste zažil v Hradci dost gólmanů, ale Marek Mazanec má práci s holí asi nejlepší, že? Připsal si dokonce krásnou asistenci a málem měl i druhou…
Vloni tu byl Brandon Maxwell, který hrál taky velmi dobře s hokejkou. My hrajeme podle mě dobře i do obrany, snažíme se Mazimu pomáhat a on hlavně chytá výborně. To nás taky drží a je velké plus, že má fazónu.

Vám to tam spadlo v extralize poprvé od 17. listopadu, tak budete mít asi také klidnější spaní, ne?
Doufám, že jo. Samozřejmě každý gól potěší, ale osobní statistiky už jdou trochu mimo mě. Já se spíš snažím, abychom vyhráli a abych byl platný pro mužstvo, když mě trenér pošle na led. Celkově to navíc zvedne lajnu. Dali jsme nějaké góly v Lize mistrů, dostáváme se do šancí, tak doufám, že na to navážeme.

„Když se daří, tak všechno vypadá jednoduše. Musíme ale pořád pracovat dál a soustředit se. My jsme sice vyhráli, ale pořád jsme v tabulce dole.“

42 Petr Koukal (o aktuální formě)

Když mluvíte o lajnách, té první to teď šlape náramně…
Jenom dobře, že jim to tam takhle padá. Musíme těžit z toho, že to jedničce jde a dvojka, trojka a čtyřka musí být připravené na to, aby za ně zaskočily, když jim to náhodou nevyjde.

Cítíte, že od té doby, co hrajete hezčí hokej, tak se zvedly i přísuny bodů?
Když to jde, tak si člověk najde nahrávku navíc, podívá se, něco vymyslí, ale když to nejde, tak se snaží to rvát co nejrychleji do brány, najít jednoduchost – střela, dorážka, clonění před gólmanem… Když se daří, tak všechno vypadá jednoduše. Musíme ale pořád pracovat dál a soustředit se. My jsme sice vyhráli, ale pořád jsme v tabulce dole. Musíme fárat každý zápas a je nám jedno, jestli je to extraliga nebo Liga mistrů.

Přesto se negativum najít dá, a to přesilovky. V těch to zatím drhne…
Zatím to v nich nejde, ale když to zvládneme uhrát bez nich, tak je to v pohodě. Já věřím tomu, že v pravý moment si s nimi pomůžeme a že se v nich zvedneme.

V úterý je odveta semifinále Ligy mistrů a vy jste si ze Švédska přivezli nadějný výsledek. Cítíte, že je finále blízko?
Necítím. Jsou to Švédi a pořád jsou šikovní. Nemůžeme koukat, že máme něco dobře rozehraného, ale jít do toho, že chceme vyhrát. Klíčové bude, abychom si neříkali, že můžeme jen bránit. My zatím pokaždé začínali doma a až pak jeli ven, což bylo nakonec dobře. Domácí utkání jsme měli vždy vyrovnaná a pak jsme museli venku hrát na výhru, případně jako v Mannheimu nakonec stačila remíza. Nesmíme si vůbec připustit, že můžeme prohrát 0:1 a stejně postoupíme. To by nebylo moc dobré.