Akademie ČH
út 25.2.2014 | Martin Voltr

Představujeme patrony mládeže: 1. a 2. třída – Martin Podlešák

Každá mládežnická kategorie klubu Královští lvi Hradec Králové dostala v sezóně 2013/14 svého patrona z řad extraligových hokejistů Mountfieldu HK. Jako posledního zbývá přestavit hráče, který má pod svými křídly nejmenší hokejové naděje z první a druhé třídy. Je jím nejvyšší hráč kádru Martin Podlešák.

Odchovanec sparťanského hokeje, který aktuálně prožívá návrat po zranění, stejně jako jeho spoluhráči předává zkušenosti dalším hokejovým generacím. „Občas se jdu s dětmi skloznout na led, snažím se jim nějakým způsobem poradit a nabídnout třeba trochu jiný pohled. Věřím, že už jenom ta přítomnost někoho z áčka je pro ně velký zážitek,“ říká Podlešák.

Kdo ví – třeba některý z malých hokejistů v budoucnu dojde tak daleko jako on. Teď jsou ale na samém začátku své cesty. „Vždycky si vyberu jednoho z těch klučíků a bruslím s ním. Všechno je to o bruslení. Aby se naučili stát, aby nepadali... Jsou ještě malincí na to, aby se něco rozebíralo. Jde o to, aby se bavili hokejem a rádi chodili na tréninky,“ tuší jednatřicetiletý útočník.

Patroni mládeže
Junioři – Jaroslav Pavelka
Starší dorost – František Ptáček
Mladší dorost – Jaroslav Kudrna
7. a 8. třída – Rudolf Červený
5. a 6. třída – Lukáš Květoň
3. a 4. třída – Jiří Šimánek

» 1. a 2. třída – Martin Podlešák «

Martin Podlešák vypadl z extraligového kolotoče na začátku prosince. Hradečtí fanoušci se už ale mohou těšit, že jeho jméno zanedlouho uvidí zase v zápasové sestavě! „Teď už to vypadá dobře. Doufám, že brzy naskočím. Když jsem byl po zranění, taky mi přišlo vhod, že jsem jezdil s dětmi na tréninku,“ doplňuje spokojeně.

U dětí je přitom jedním z „nejpovolanějších“ – sám má totiž tříapůlletou dcerku, kterou už vzal nedávno na zimní stadion. „Byli jsme dvakrát bruslit se základnou. Ona se ale bojí našeho maskota, takže jsme už potom nešli. Musím zjistit, které dny maskot chodit nebude, a budeme se snažit zase chodit. Jinak ale není jiná šance než zůstat doma,“ dodává s úsměvem.