Preview k zápasu
čt 1.10.2009 | Michal Luňák

Prolomí Hradec gólový půst proti nejhorší obraně první ligy?

Po dvou výletech na kluziště soupeře se vracejí hokejisté HC VCES Hradec Králové domů. V rámci sedmého kola přivítají v ČEZ stadionu nováčka první hokejové ligy Salith Šumperk. Utkání bude soubojem třináctého týmu tabulky s patnáctým a to nejsou postavení, která by obě mužstva s povděkem kvitovala. Hradec již 142 minut nezažil pocit radosti ze vstřelené branky. K prolomení této nelichotivé bilance přijíždí do Hradce takřka ideální soupeř. Draci mají nejprostupnější prvoligovou obranu, která již inkasovala 27 branek. Zdání však klame a na svěřence Jiřího Mičky nečeká rozhodně lehké utkání a to zejména po psychické stránce. Sobotní utkání začíná v tradičních 18:00 a hráči spoléhají na podporu svých fanoušků. Přijďte tým podpořit v cestě za vítězstvím!

Sobotní soupeř hradeckých hokejistů se mezi týmy první ligy vrátil po jednoleté přestávce, ve které bojoval ve druhé hokejové lize. Draci ze Šumperka zvládli nelehké druholigové boje a mají tak právo opět čeřit prvoligové vody. Zatím to jistě není čeření dle jejich představ. V létě klub podepsal „farmářskou“ spolupráci s extraligovým Třincem a od tohoto kroku si jistě vedení klubu slibovalo zabydlení se v první lize na delší dobu, než jeden rok. Salith Šumperk, jak zní oficiální název klubu obsazuje po šesti odehraných kolech patnácté místo, se ziskem čtyř bodů. Salith nedokázal na vlastním ledě porazit v posledním kole Třebíč, ale co by mělo hradeckého hokejisty varovat je fakt, že Šumperk dokázal vyhrát na ledě Jihlavy. Nováčka zatím trápí obraná hra. Draci inkasovali 27 branek a to je nejvíce z celé ligy. Tento fakt jistě vítají hradečtí útočníci. Dalo by se přemýšlet v souvislostech, na kom jiném se střelecky chytit, když ne na nejhorší obraně ligy. Ale nenechte se plést, hráči ani fanoušci…

Na soupisce Salithu najdete několik zkušených borců. Do branky má trenér Režnar k dispozici Martina Vojtka, který za sebou má několik vydařených extraligových bitev. Zkušený brankář se však zatím příliš s formou nepotkal a v posledním utkání dostal přednost telantovaný Lukáš Daneček. Šest inkasovaných branek od Třebíče však naznačuje, že se zkušený Vojtek do branky na hradeckém ledě vrátí. V obraně nastupuje dvojice ostřílených třicátníků Patrik Rimmel – Jan Vosátko. Brankáře soupeře pak například zaměstnává mistr světa z Vídně roku 1996 Roman Meluzín. Z Komety se do týmu nováčka přesunul veterán Miroslav Barus a zapomínat by se nemělo ani na hráče typu Martina Ambruze, nebo Jiřího Haška. Tyto zkušené borce doplňují talentovaní mladíci z Třince jako Jan Seber a Zbyněk Hampl.

Sobotní utkání bude pro oba týmy náročným psychickým bojem. Pod větším tlakem jistě budou svěřenci Jiřího Mičky, ale těm by v utkání mělo pomoct domácí publikum. Proto fanoušci přijďte v hojném počtu, s Vaší podporou bude cesta za třemi doby jednodušší. Utkání Hradec – Šumperk bude řídit trojice rozhodčích v čele s panem Skoupým, kterému na čarách budou pomáhat kolegové Brabec s Chocholoušem. Utkání začíná v ČEZ stadionu tradičně v 18:00 a bude z něj připraven podrobný ON-LINE přenos.