pá 26.10.2018 | Lukáš Foff

Pustili jsme Pardubice do mnoha šancí, což rozhodlo, ví Maris Bičevskis

První domácí prohra v sezóně přišla v posledním zápase první čtvrtiny. Stejnou dobu nedal Maris Bičevskis gól a zdálo se, že i tato série je u konce, protože mu byla připsána druhá hradecká branka. Oficiálně tedy ano, ale lotyšský forvard přiznal, že puk netečoval a na 2:5 tedy snížil Filip Pavlík. Hráč s číslem 96 se tak mohl radovat alespoň z ocenění za nejlepšího hráče zápasu.

Marisi, byl jste označen za střelce druhého gólu, a tudíž by se jednalo o vaši první branku v extralize. Byl to ale opravdu váš gól?
Upřímně, já si to nemyslím… Podle mě ho dal Filip Pavlík. Rozhodně jsem jej záměrně nijak netečoval a ani jsem nic necítil, takže střelcem by správně měl být zřejmě on.

Vy byste ale gól potřeboval jako sůl, že? Nakopnout vás může alespoň označení pro nejlepšího hráče týmu, ne?
To ano, musím se snažit chodit do brány a doufat, že mi to tam spadne. Cena pro hráče zápasu je dobrá pro mé sebevědomí, které potřebuji. Musím prostě stále makat dál a věřit, že se ke mně štěstí otočí.

Co bylo špatně v tomto zápase? Zdálo se, že se vytratila veškerá vaše týmová lehkost a po třetím gólu se dostavila velká nervozita.
Problémem byla celá druhá třetina. Pustili jsme je do velmi mnoha šancí a oni je zvládali proměňovat. Celkově byly rozhodující naše chyby, kterých bylo opravdu hodně.

„Nezbývá než doufat, že další derby už bude naše.“

96 Maris Bičevskis (o dalším derby)

Předpokládám, že jste byl informován o velké rivalitě mezi Hradcem a Pardubicemi…
Spoluhráči mě připravovali na to, že to je speciální zápas a že bude určitě vyprodáno. Nevěděl jsem ale přesně, co mám čekat, takže jsem do zápasu vjížděl jako do každého jiného. Bylo to ale velmi příjemné hrát před takovou atmosférou. O to víc mrzí, že jsme nevyhráli, ale i tak to byla dobrá zkušenost. Nezbývá než doufat, že další derby už bude naše.

Co vám trenéři řekli před poslední třetinou? Měla to být už příprava na nedělní zápas se Spartou?
Ne, my se snažíme vyhrát zápas za každého stavu. Chtěli jsme odehrát dobrou třetinu a čekat, na co to bude stačit. Dobrou dvacetiminutovku jsme odehráli, dali jsme tři góly a alespoň zmírnili ten hrůzně vyhlížející výsledek. To nás samo o sobě nejlíp připravilo na další utkání.

Poslední branka byla pořádná kulišárna, byli na tom Lukášové Vopelka s Cingelem domluvení?
Nejspíš se domluvili, že Cingi vyrazí rovnou dopředu. Prohrávali jsme, potřebovali jsme něco zkusit a ono to zafungovalo…