pá 6.3.2020 | Natálie Fišerová

Radek Pilař: Musíme chodit více do brány. Tam, kde to bolí

Po třech prohrách za sebou přišla konečně vytoužená výhra – navíc v posledním duelu základní části extraligy před domácími fanoušky! Svoji zásluhu na ní měl i forvard Radek Pilař, jenž se vrátil do hradecké sestavy po zranění. Na ledě strávil přes dvanáct minut a připsal si jednu asistenci u gólu Richarda Nedomlela.

Vstup do první třetiny se vám vydařil, Vítkovičtí dokázali však ještě do konce periody skóre vyrovnat. V čem byli nebezpeční?
Myslím si, že to byl trochu šťastnější gól, byl o brusli. V první třetině hrozili nejvíce z brejků. Žádný větší tlak tam neměli, spíše až ve druhé třetí třetině si vytvořili více šancí.

V úvodním dějství jste soupeře přestříleli 16:6, branka však padla pouze jedna, efektivita tedy nebyla úplně ideální...
Máte pravdu, stává se nám to často. Musíme chodit více do brány, tlačit se do předbrankového prostoru, kde to bolí.

V zápase jste měli několik přesilových her, dvě se vám podařilo využít. To může být před vyřazovacími boji povzbuzením, že?
Je to super, že nám to tam teď napadalo. Doufám, že se nás to bude držet i do předkola. Bylo by fajn, kdybychom dávali góly v přesilovkách, takové branky strašně pomůžou.

Vrátil jste se po zranění a hned přišla nahrávka na gól Richarda Nedomlela. Jak jste se v zápase cítil?
Během zápasu jsem se kromě dvou tří střídání cítil dobře. Ta nahrávka byla spíše šťastnější. Cingi (Lukáš Cingel) dával o mantinel přihrávku a mně to trefilo kalhoty.

„Doufám, že se nás to bude držet. Takové branky strašně pomůžou.“

62 Radek Pilař (o využití přesilových her)

Během sezóny hrajete na pozici beka i útočníka, je těžké se tomuto přizpůsobit?
Věděl jsem dopředu, že budu v útoku, takže to bylo v pohodě. Když bylo potřeba, abych hrál obránce, přijal jsem to. Bral jsem to tak, že můžu hrát a mám čas na ledě.

V předkole vás čekají Karlovy Vary, jaký to bude soupeř?
Oni hrají rychlý, bruslivý hokej, to bude jejich nejsilnější stránka. Mají tam spoustu rychlých kluků. Plus jejich první přesilovková lajna umí dávat góly.

Koukali jste během zápasu na výsledky ostatních týmů? Přemýšleli jste, kdo na vás aktuálně vychází jako soupeř?
Já osobně jsem spíš koukal, jak hraje Litvínov s Kladnem. Nekoukal jsem ani tolik, s kým budeme hrát my. Spíše kdo spadne – je to asi počin celé sezóny.

Vítězstvím nad Ostravany jste si zajistili domácí prostředí. Jak je tato výhoda pro vás důležitá?
Určitě je důležité, že můžeme začínat doma. Rozhodující zápas, který snad hrát nebudeme, bude případně před našimi fanoušky.

Jak se budete připravovat na předkolo play off v následujících dnech?
V sobotu a neděli normálně potrénujeme, v pondělí pak už jdeme na to. Nic světoborného, dáme si dva tréninky a v pondělí se jde už nanovo.