pá 3.1.2020 | Petr Koval, Lukáš Foff

Richard Nedomlel: Zabezpečená obrana a protiútoky nám svědčí

Domácí byli v zápase proti Kometě aktivnějším týmem a svého soupeře přestříleli 40:25. Do Hradce s hosty přijeli i bývalí hráči Mountfieldu Daniel Rákos a Tomáš Vincour, se kterými se několikrát do debaty pustil zejména Richard Nedomlel. Ten vyslal v utkání dvě střely, rozdal dva hity a na ledě pobyl téměř 17 minut. Po osobním trestu ale musel strávit závěr zápasu v útrobách ČPP Arény. Tam čekal, jestli uslyší radost fanoušků z hradeckého gólu. A dočkal se, jeho tým zvítězil 2:1 po prodloužení.

Richarde, i přes brzké oslabení jste na soupeře vlétli a první třetinu vyhráli 16:4 na střely. Bylo vaším cílem být od začátku aktivní?
Začátek nebyl úplně optimální, ale jsme rádi, že jsme to oslabení ubránili. Pak jsme se dostali do hry. Myslím si, že jsme byli aktivnější a zaplaťpánbůh, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Hráli jste proti vašim bývalým spoluhráčům, se kterými jste byl v zápase mnohdy v kontaktu. Jak vypadala komunikace na ledě?
Jednou to byli spoluhráči, teď to jsou protihráči. K tomu musíme přistupovat úplně stejně i na ledě. Tam se nehraje na to, jestli s námi hráli, nebo ne. Už tady nejsou, takže to jsou naši soupeři a my se k nim musíme tak chovat. Je jedno, jestli to byl Vincek (Tomáš Vincour) nebo Bambíno (Daniel Rákos), samozřejmě to jsou super kluci, jakmile se ale vhodí puk, tak 60 minut nemám kamaráda.

Posledních šest zápasů jste proti Brnu nevyhráli. Je Kometa soupeřem, který nepatří mezi vaše oblíbené?
Já bych neřekl, jestli je Kometa oblíbený nebo neoblíbený soupeř. Nemůžeme koukat na to, s kým jsme vyhráli a s kým prohráli. Musíme se soustředit na každý zápas zvlášť. Jsem rád, že jsme to zvládli.

Hrajete nově s „áčkem“ na dresu, změnila se nějak vaše role v týmu?
Snažím se hrát pořád stejně. Důležité je logo, co máme na prsou, nezáleží na tom, co máte na zádech. Hrajeme zkrátka pro tým. Nikdy jsem se nebál komunikovat s rozhodčími, ale člověk k nim musí být samozřejmě slušný. Přeci jen tam jsou od toho, aby dělali svoji práci, jako ji děláme my. Každopádně když máte „áčko“ na dresu, tak se s rozhodčími můžete bavit o něco víc.

„Čekal jsem, jestli přijde radost našich fanoušků. Ta naštěstí přišla.“

77 Richard Nedomlel (o závěru zápasu stráveném v šatně)

Upravili jste herní styl zejména v napadání, co to znamená pro obránce?
Snažíme se hrát ze zabezpečené obrany. Dříve jsme hráli rozlítanější hokej, teď jsme se více zaměřili na obranu a na rychlé protiútoky. Myslím si, že nám to svědčí.

Jak jste trávil poslední tři minuty zápasu poté, co jste obdržel osobní trest a zamířil předčasně do sprch? Sledoval jste někde zbytek utkání?
To se někdy stane. Seděl jsem v kabině a čekal, jak zápas dopadne, nikde jsem ho nesledoval. Čekal jsem, jestli přijde radost našich fanoušků. Ta naštěstí přišla a jsem rád, že jsme vyhráli.

Převládá po zápase radost, nebo cítíte trochu zklamání ze ztráty plného počtu bodů?
Samozřejmě je to škoda, ale v situaci, v jaké se teď nacházíme, je každý bod dobrý. Jsme rádi i za dva. Teď se musíme soustředit na CHL a pak zpět na extraligu.

Jak se na utkání ve Švédsku a letadlový trip těšíte?
Všichni se na porovnání českého a švédského klubu velmi těšíme. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek a uvidíme, jak to celé dopadne.