Rozhovory
ne 16.12.2012 | Martin Doležal

Rozhodl povedený úvod, konstatuje Luděk Brož

V rámci dvaatřicátého kola přivítali hradečtí hokejisté na svém ledě celek Litoměřic. Oba týmy potřebovaly bodovat, protože se jim v posledních zápasech příliš nedařilo. Větší touhu po vítězství však ukázal Hradec, jenž dokázal v úvodu utkání vstřelit rychlé dvě branky, přičemž si vedení již udržel. Velkou zásluhu na vítězství má i Luděk Brož, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Luďku, vedli jste po celou dobu sobotního střetnutí, přesto se výhra nerodila lehce. Co k ní říci?
Vybojovali jsme tři body, a to je důležité. Sice nám zápas nevycházel dle představ, ale především díky kvalitnímu úvodu, kdy jsme dokázali vstřelit dvě rychlé branky, jsme vítězství urvali a připsali si cenné tři body.

Po dlouhé době se vám konečně vydařil úvod utkání. Jak hodně vám to pomohlo?
Je to pravda, ale za stavu 2:0 jsme se uklidnili až moc. Zvlášť ve třetí třetině Litoměřice začaly více hrát a my jsme měli problémy, ale naštěstí jsme to ubránili. Pro naše sebevědomí to je jedině dobře, protože situace, která zde zrovna je, není nejlepší.

Utkání s Litoměřicemi bylo velmi důležité. V současné chvíli není důvod k radosti, jak to na vás hráče všechno působí?
Právě po tomto zápase jsme se sešli s trenéry a řešili tento stav, který nás trápí, ale já tu nejsem od toho, abych soudil. Očekávají se ode mne výsledky, chci hrát hokej a především vyhrávat.

Kolem hradeckého týmu koluje spousta spekulací. Asi je těžké snažit se to nevnímat, že?
Takové věci nechceme řešit. Je pro nás důležité vyhrávat, ačkoliv víme, že jsme se do této situace dostali sami a není příjemná.

Tudíž si myslíš, že vaše momentální postavení je neúspěch?
Pro někoho je to neúspěch. Těžko se to hodnotí. Poslední čtyři zápasy byly velmi těžké. Snažili jsme se je odehrát co nejlépe. Pokud se to někomu nelíbí, je to věc názoru. Nedokážu ale říci, co se bude dít. To není otázka pro mě.

Poslední duely byly obzvlášť těžké. S Třebíčí, Mostem, Ústím a Litoměřicemi. Zvlášť, když váš tým sužovala marodka a byli jste pod větším tlakem…
Myslím si, že lehký soupeř v lize není. Některé kluby mají kvalitní hráče z extraligy. Je to ale tak, jak to je. A my se s tím musíme poprat. Doufám, že naše situace se bude jen zlepšovat.