Preview k zápasu
pá 14.12.2012 | Sanny Muharem

V sobotu se potkají sousedé z tabulky, Hradec vyzve Litoměřice

Hradečtí hokejisté potřebují zvítězit. Na ledě Ústí se jim to nepodařilo, i když měli velmi slušně nakročeno. Nakonec na severu Čech však nezískali ani jeden bod, jelikož těsně prohráli. Královští lvi tak nyní přivítají na svém kluzišti nepříjemného soupeře z Litoměřic. Litoměřičtí se aktuálně nachází o jedno místo za Hradcem. Utkání je tak pro oba týmy velmi důležité. Startuje v sobotu v 17.00 hodin ve velké hale hradeckého stadionu.

Porovnání soupeřů
vs.
9. postavení v tabulce 10.
12-2-4-13 celková bilance 10-2-6-13
44 získané body 40
99:92 skóre 82:97
6:0 (Most - D) nejvyšší výhra 4:0 (Havl. Brod - D)
1:7 (Jihlava - V) nejvyšší prohra 0:7 (Jihlava - V)
Petr Haluza (13+15) nejproduktivnější hráč Jan Rudovský (12+5)
Petr Haluza: 13 nejlepší střelec Jan Rudovský: 12
Michal Mikeska: 16 nejvíce asistencí Martin Novák: 9
Michal Mikeska: 58 min. nejtrestanější hráč Pavel Mrňa: 65 min.
Jakub Čech:
27 zápasů, 91,68%
úspěšnost brankáře Petr Přikryl:
22 zápasů, 91,36%

Královéhradečtí měli ve středu v Ústí dobře rozjetý mač se Lvy. Ještě sedm minut před koncem utkání vedli o jednu branku a naděje na body byla blízko. Nakonec se ale ústecká letka probudila a dokázala střetnutí nekompromisně otočit. „Neodehráli jsme špatný zápas, kluci bojovali, dřeli a dobře se pohybovali. Soupeř pak dal dva rychlé góly, což rozhodlo,“ tvrdí Martin Hosták.

Martin Hosták

Je třeba zapomenout na porážku a soustředit se na další duel. „Musíme bodovat naplno. Litoměřice jsou v tabulce těsně za námi, pokud chceme pomýšlet na nějaký posun výš, je potřeba porážet soupeře, kteří jsou v tabulce dole. Sice jich není moc, ale Litoměřice mezi ně patří. Pro nás je zásadní urvat tři body,“ přeje si hlavní kouč Hradeckých Martin Hosták.

Poslední dva zápasy soupeře došly do nájezdů

Poslední zápasy soupeře
Litoměřice – Písek 5:2
Beroun – Litoměřice 3:2
Litoměřice – Havl. Brod 2:1sn
Most – Litoměřice 3:2sn

V listopadu potkala Litoměřické velká krize. Z deseti utkání v řadě jich totiž svěřenci trenérů Milana Vrzala a Daniela Tvrzníka prohráli rovnou devět. V poslední době už však přišly alespoň dvě výhry, což mužstvo trochu stmelilo. Nejprve se Litoměřicím podařilo zdolat Písek, posléze i Havlíčkův Brod na samostatné nájezdy. Mimo jiné v celé sezóně dospělo už pět duelů Litoměřic až do této dovednostní disciplíny.

Nejbolestivější porážku zaznamenaly Litoměřice zřejmě proti Jihlavě, naopak kanonáda s Berounem v šestnáctém kole je po výsledku 9:6 postavila na nohy. Tento celek se tedy nyní vymaňuje z krize, přičemž na Hradecké ztrácí pouhé čtyři body. Jak tomu bude po skončení měření sil?

Jan Kloz v dresu Litoměřic

Před několika dny proběhl na trase mezi Litoměřicemi a Ústím zajímavý transfer. Bojovník jménem Jan Kloz si minimálně do konce ledna přestěhoval věci do litoměřické kabiny. Zmiňovaný hokejista již v tomto celku působil, přičemž vždy na ledě nechával všechno. Opačným směrem, tedy do Ústí nad Labem, se stěhuje nejproduktivnější hráč Litoměřic Adam Lapšanský, jenž bude chtít ukázat, co umí.

Vzájemná střetnutí

Známé heslo "Můj dům, můj hrad" letos zatím v žádném případě neplatí. Oba dva týmy totiž nezískaly na svém kluzišti ani jeden bod. Nejprve se hrálo v malé hale hradeckého stadionu, kde Východočeši sice ještě ve třetí třetině vedli, přesto ale padli. Hostující celek se dokázal vzchopit a dvěma góly zcela otočit vývoj avizovaného klání. Hradec Králové tak na vlastním ledě padl 2:3.

V odvetě chtěli svěřenci trenéra Martina Hostáka vrátit svému sokovi porážku i s úroky, to se jim nakonec podařilo. Filip Luňák v brance vychytal čisté konto, přičemž jeho spoluhráči nasázeli do klece Litoměřic tři fíky. Hradečtí tak pohodlně zvítězili 3:0 a odvezli si zpět pod Bílou věž plný počet bodů.

Individuální statistiky

Statistikám litoměřického celku nyní vévodí Jan Rudovský, který v současné chvíli disponuje sedmnácti kanadskými body (12+5). O tři body méně má na svém kontě Martin Novák (5+9). Nejproduktivnějším obráncem je Ondřej Kříž, jenž se pyšní dvanácti nastřádanými body (2+10). V brance se pravděpodobně představí Petr Přikryl, jehož úspěšnost je 91,36%.

Doplňte si fan sortiment

Již hodinu před zápasem bude na hradeckém stadionu u hlavního vchodu otevřen stánek Střída sportu. Zde si budete moci vybrat z nové kolekce dresů či jiných fanouškovských předmětů. Po celý prosinec je zde akce - šála za 250 Kč a zimní čepice za 369 Kč!

Parkujte bezplatně

V době každého domácího zápasu můžete využívat bezplatné parkoviště, které je od zimního stadionu zhruba tři minuty chůze. Vaše auto totiž můžete nechat bezplatně na parkovišti Univerzity. Otevřeno bude vždy hodinu před začátkem domácího zápasu. Využijte tak této možnosti.

Zajímavosti k utkání

» Litoměřice úzce spolupracují se Spartou, v jejich sestavě tedy nalezneme několik známých jmen.

» Oba týmy zatím na svém domácím ledě ve vzájemných zápasech letos prohrály. Změní se to?

» Hradečtí potřebují zvítězit, v současné chvíli se pohybují na hranici postupu do play-off.

» Východočeši vyhráli v loňské sezóně oba dva domácí zápasy.

Souboj mezi devátým a desátým týmem tabulky vypukne v sobotu v 17.00 hodin na hradeckém stadionu. Přijďte se královsky bavit! Pokud se z nějaké důvodu do ochozů nedostavíte, můžete sledovat tradiční textový on-line přenos na internetu.

Sestavy z minulého utkání
Čech – Karlíček, Roupec, Vágner, Kania, Hendrich, Vobořil, Klement, Čáp – Říha, Mikeska, Budínský – Moskal, Tvrdík, Berger – Kubica, Švagrovský, Cetkovský – Valášek, Brož, Macháň. Trenér: Martin Hosták.
Melicherčík – Evan, Žovinec, Sobotka, Kříž, Malý, Martinka, Kolář, Drábek – Novák, Kloz, Rudovský – Forman, Luňák, Žalčík – Kafan, Gerhát, Cingel – Antončík, Rubeš, Přibyl. Trenéři: Milan Vrzal a Daniel Tvrzník.