út 14.3.2017 | Petr Šatalík

Soupeře to tentokrát i trochu bolelo, přemítá Tomáš Knotek

Série je srovnána! Královéhradečtí hokejisté dokázali ve druhém souboji s Vervou zvítězit přesvědčivě 3:0 a stav je tak nyní 1:1 na zápasy. Východočeši duel rozhodli především ve druhé třetině, kdy odskočili Litvínovu na rozdíl tří branek a vedení nepustili až do samého závěru. Třetí zásah Mountfieldu přidával Tomáš Knotek, který utkání hodnotil.

Druhé střetnutí čtvrtfinálové série s Verou je za námi, jaké bylo?
Museli jsme hrát toto utkání úplně jinak než to první. Myslím, že Litvínov byl sám překvapen tím, jak lehce předchozí zápas vyhrál. Všechny souboje jsme dohrávali, podařilo se nám vstřelit nějaké branky a myslím si, že potom už jsme si to pohlídali. Samozřejmě to bylo těžké utkání, ale teď je to 1:1 a to je důležité.

V čem se toto klání nejvíce lišilo oproti prvnímu duelu?
Myslím, že jsme tentokrát dohrávali každý souboj a trošku je to i bolelo. Už to zkrátka mělo parametry play off, takže největší rozdíl byl právě v tom. V předchozím zápase jsme tak dobře nehráli.

Všechny zápasy play off se hrají na krev

Museli jste se snažit vylákat Litvínov z jeho defenzivního postavení?
Všechna utkání play off se hrají takhle na krev. Tentokrát jsme nastoupili úplně jinak, řekli jsme si už po prvním zápase, že na něj musíme zapomenout, jelikož nebyl vůbec dobrý a teď jsme to zvládli, myslím, na jedničku.

Byl druhý duel série o tom být pořád ve střehu a ani na chvíli nepolevit?
Něco nám tam napadalo, vedli jsme 3:0 a říkali jsme si, že i dál musíme jít pořád do nich, nestáhnout se a myslím si, že se nám to povedlo.

Svou brankou jste zvyšoval vedení Východočechů na 3:0, jak situace proběhla?
Přihrávka šla nahoru na beka, který to dal rychle dolů a Béďa Köhler mě krásně našel. Já už jsem jenom doufal, že trefím někam nahoru, protože šanci jsem měl už v první třetině a šlo to doprostřed. Takže jsem rád, že jsem to trefil nahoru, a že z toho byl gól.

Moc gólů asi padat nebude

Ve druhém dějství jste vstřelili dvě branky, vypracovali si rozhodující náskok, hecovali jste se před ním nějak speciálně?
Nemyslím si. Před každou třetinou se motivujeme. Samozřejmě kdyby dali gól na 1:1, tak to mohlo být úplně jinak, ale naštěstí jsme tentokrát dali ten druhý my. Pak jsme odskočili ještě tím třetím, takže už pro ně bylo hodně těžké otočit zápas ve třetí třetině. Potom bylo důležité, abychom nepolevili, a to jsme splnili.

S jakým úkolem tedy pojedete do Litvínova?
Nebudu říkat, že cílem je jedna výhra, jelikož každý zápas začíná 0:0. Můžeme klidně dva vyhrát, ale samozřejmě taky dva prohrát. Bude to těžká série, tentokrát to sice skončilo 3:0, ale padá málo gólů a já si myslím, že se to měnit nebude.