Ohlasy k zápasu
pá 31.10.2014 | Adam Janeček

Svůj návrat jsem si představoval jinak, říká David Švagrovský

Hradec výsledkově nezvládl druhé derby a z Pardubic tentokrát body nepřivezl. Mountfield zaspal úvod zápasu, v němž inkasoval rychle dva góly, jeho snaha o zvrat k výhře nevedla. Ve třetí formaci nastoupil letos poprvé David Švagrovský, ale ani on nepomohl Pardubice zlomit. Tým Petera Draisaitla může prohru napravit už v neděli, kdy přivítá Karlovy Vary.

Druhé letošní derby se Hradci, oproti tomu prvnímu, příliš nepovedlo. Mountfield brzy prohrával 0:2. O vedení Pardubic se postaral Nahodil, když tečoval ránu Benáka. Netrvalo dlouho a náskok Pardubických navýšil doraženou střelou Špaček. „První gól byl během vyloučení, druhý poměrně smolný. Všechno se v ten moment obrátilo proti nám,“ vidí hlavní příčinu výpadku David Švagrovský.

Hradec se však nevzdal a ve druhé třetině se jevil jako herně silnější. Soupeře téměř nepouštěl do útoku a po většinu času trávil v útočném pásmu. „Měli jsme nějaké přesilovky, které jsme nevyužili. Několikrát se puk dokutálel k brankovišti, ale nedokázali jsme ho tam dostat,“ pokračuje v popisu utkání hradecký navrátilec.

I z další vstřelené branky se tak radovaly Pardubice, když se prosadil dokonce dvakrát Petr Sýkora. „Dostali jsme gól na 3:1 a ten podle mě rozhodl celý zápas, smutní nad prohrou hráč, který jinak vypomáhá prvoligovým Litoměřicím.

Sýkora byl také u čtvrté branky domácích. Hradec se ve třetí třetině pokoušel o zvrat zápasu, do branky se postavil Jaroslav Pavelka, ale ani on k obratu nevelel.

Hradecký útočník se vrátil do svého kmenového klubu, k pokoření rivala ale ani jeho pomoc nestačila. „Jsem rád, že jsem mohl znovu nastoupit za Hradec. Zápas jsem si bohužel představoval jinak a prohra mě mrzí,“ hodnotí svůj comeback útočník třetí formace.